Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Vyjděte z domu s vlasy jako od kadeřníka aneb Jak o své vlasy pečovat jako v salónu

Jistě všechny znáte ten úžasný pocit, když vyjdete z kadeřnického salónu. Vaše vlasy jsou tak nějak lehčí, hebčí, lesklejší a k tomu krásně upravené. Dosáhnout tohoto profesionálního vzhledu jde přitom i doma, když víte, jak správně na to.

Tereza Čaladi | 1. 04. 2023

To, že se v angličtině říká „bad hair day“ pro označení dne, kdy se člověk necítí sám sebou kvůli tomu, že se mu nelíbí jeho vlasy, o něčem vypovídá. Nejenom oblečení, ale i vlasy totiž dělají člověka. Když je máte hezky umyté a upravené, tak se zkrátka cítíte líp. A zde je několik tipů, které vám s tím mohou pomoci.

Začněte u správného mytí

Možná máte také za to, že vaše vlasy jsou od kadeřníka pořádně umyté, hebčí a vydrží tak delší dobu a že to je tím, že používá drahé šampony. Částečně asi ano. Ale roli zde hrají i další okolnosti. Tou zásadní je správná volba šamponu. Vlasy by se při umývání měly šamponovat dvakrát. Měly byste tak začít rozjasňujícím šamponem, abyste se zbavily všech nečistot nahromaděných na vlasech. A potom pokračovat šamponem zaměřeným na specifické potřeby vašich vlasů. Jeden šampon tak nemusí nutně vyhovovat celé vaší domácnosti. Zároveň je možné, že po nějakém čase začne váš šampon přinášet jiné výsledky než doposud. To z toho důvodu, že již naplnil potřeby vašich vlasů. V tu chvíli je dobré objevit nové a zvolit vhodný šampon pro ně.

Poté je dobré na vlasy použít kondicionér. A to nejenom ten oplachovací, ale i kondicionér, který se dá aplikovat na ručníkem vysušené vlasy. To se doporučuje zejména u vlasů se sušší strukturou.

Chraňte své vlasy

Vlasy jsou nejkřehčí a nejméně odolné vůči teplu, když jsou mokré, a v důsledku toho se mohou mnohem snadněji poškodit. Zatímco mokré vlasy snesou pouze teploty 40-60 °C, suché vlasy snesou vyšší teploty kolem 185 °C. „Když používáte žehličky a kulmy, ujistěte se, že jsou vaše vlasy stoprocentně suché, protože pak budou odolnější,“ řekl serveru Good Housekeeping vlasový expert Gareth Williams. Radí zároveň nejprve vyfoukat přední část vlasů, protože je pravděpodobnější, že právě té budete věnovat na začátku úprav větší pozornost. Mimo to své vlasy můžete před teplem chránit tím, že na ně vždy před přidáním tepla nanesete tepelně ochranný produkt.

Mohlo by se vám líbit

Nejlepší účesy jara 2023: Zeštíhlí váš obličej a omladí vás

Jaro je za dveřmi a s ním přichází i nové vlasové trendy. Vybrali jsme ty nejlichotivější, které váš obličej zeštíhlí a opticky prodlouží, zároveň vás také omladí. Zjistěte, jak vypadat trendy a chic díky módním jarním střihům.
marianne.cz

Jak na správné fénování?

Správně byste měli nasměrovat proud vzduchu směrem k zátylku a fén obrátit dolů. Jak teplo stoupá, pomůže vysušit vlasy nahoře a zkrátí dobu sušení. Pro lepší kontrolu je dobré použít tu nejtenčí trysku fénu, protože to nabídne přesnější proudění vzduchu.

Pokud máte rovné vlasy, které potřebují objem, vyfoukejte je v opačném směru, než chcete, aby seděly – tedy odzadu dopředu. Vaše vlasy potom budou hustší a plnější.

Máte-li naopak kudrnaté vlasy, doporučuje se zvolit střední teplota a rychlost s difuzérem, abyste snížily poškození.Vlasy vysoušejte směrem nahoru. Až budou z 90 % suché, zastavte a přidejte kontrolní krém, abyste kudrny definovaly. Posledních 10 % nechte přirozeně uschnout a nastříkejte lakem na vlasy,“ radí zakladatel vlasové kosmetiky Smith England Phil Smith.

Jak na perfektní kudrny?

  • Výše zmínění odborníci radí, že na dlouhé vlasy je dobré používat větší hlaveň kulmy. I když menší velikost hlavně může vytvořit těsnější kudrny, které vydrží déle.

  • Pokud si během kulmování všimnete, že je vaše kudrna příliš těsná, zatáhněte za její špičku směrem dolů a několik sekund podržte. Když ji pustíte, vaše kadeř by se měla uvolnit.

  • Úhel byste měli při natáčení vlasů střídat, abyste nakonec nezůstaly jen u jednoho tvaru.

  • Vyhněte se česání konečků pro decentnější vzhled.

  • Dokončete lakem na vlasy pro udržení účesu.

Nezapomínejte na základy

Úplným základem je zvolit správný hřeben na vlasy. Kartáče s měkkými štětinami jsou dobré pro přidání lesku a snížení krepatění. Pokud máte kudrnaté vlasy, doporučuje se používat hřeben s širokými zuby. Své kadeře tak lépe ukočírujete.

Zároveň se vyplatí na vlasy používat ručník s podobnou texturou, která by se v nich měla odrážet. Zvolte tedy měkkou a hebkou variantu, abyste omezily poškození.

V neposlední řadě pokud chcete, aby vaše elektronická zařízení na vlasy fungovala tak, jak mají, starejte se o ně. U fénu pravidelně čistěte a odprašujte větrací otvory. Pokud se příliš zapráší, vzduch nemůže projít a může způsobit přehřátí. K čištění nánosů produktu na žehličkách nebo kulmách můžete jednoduše použít odstraňovač laku na nehty.

Přístroje a přípravky, které vám pomohou mít vlasy jako od kadeřníka
Mohlo by se vám líbit

Bude vám slušet krátký sestřih? Odpověď zjistíte díky jednoduchému triku

Zatímco jeden den toužíte po krátkém mikádu, druhý den oslavujete své dlouhé vlasy? Pokud se stále nemůžete rozhodnout, zda udělat razantní krok a ostříhat se na krátko, máme pro vás jeden trik. Pravidlo 5,5 centimetrů napoví, jaký typ účesu vám bude slušet.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Toužíte po dlouhých vlasech, ale nechtějí růst? Zkuste upravit jídelníček. Těchto 7 potravin vám s tím pomůže

Toužíte po dlouhých vlasech, ale nechtějí růst? Zkuste upravit jídelníček. Těchto 7 potravin vám s tím pomůže

Zábava
Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Životní styl
5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

Poradna
Boho styl nepřestává být trendy: Vytvořte si stylové patinované dekorace doslova za korun a během pár minut

Boho styl nepřestává být trendy: Vytvořte si stylové patinované dekorace doslova za korun a během pár minut