Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Byt po babičce si zrekonstruoval tak, aby v něm byl cítit jeho silný́ vztah k barvám, kovu, dřevu, a hlavně severské tradici

Z klasické kompozice tradičního maloměstského nájemního bytu z 19. století vznikl nádherný otevřený prostor se všemi potřebami současnosti. Interiér nese osobní styl designéra a nového majitele v jednom.

Terezie Benoni | 9. 08. 2023

Rekonstrukce bytu pro rodinu kmenového designéra interiérového studia VINT byla velkou výzvou. „Realizujeme spousty projektů, ale jeden z nich, byl pro nás vskutku výjimečný́. Je to byt Víti Janečka, který je kmenovým designérem interiérového studia Vint. Byt realizoval pro svoji rodinu a jasně definuje jeho osobní styl, který nese jasné specifikace. Je to silný́ vztah k barvám, redesignu, kovu, dřevu, detailu, a hlavně severské tradici. Je to příklad, jak z klasické kompozice tradičního nájemního bytu z 19. století, na malém městě, vznikl otevřený prostor se všemi potřebami současnosti,“ vysvětlují autoři projektu ze studia Vint.

Galerie: Aby se jim chtělo vracet

Velký svět na malém městě

Stávající dispozice 2+1 byla změněna na dvě ložnice se šatnou, obývací prostor, kuchyň a jídelní prostor. Centrálním místem bytu je kuchyně, které dominují kovové detaily – lemy, kování, a hlavně vestavěná velkoformátová skříň s posuvnými dveřmi z bezpečnostního skla. Na protilehlé stěně je pak v kontrastu vestavěná knihovna. Ložnicím dominují vysoké postele, a hlavně prostorná šatna, na kterou mnoho interiérů v současnosti stále zapomíná. Koupelna je v industriálním stylu – epoxidové poro stěny v kombinaci s bílou sanitou. Celému bytu dominuje barevnost a autorské obrazy autora, kterými se ve svém volném čase věnuje. Styl Víti Vanečka nepodléhá trendům, je osobitý a byt realizoval tak, aby se mu tam chtělo s ženou večer vracet. Jde o silnou designovou variantu pro život na malém městě, která je pro současný životní styl jedinečná. Tento projekt vystihuje styl, vkus a detail designéra, protože jde o čistou esenci představ bez nutných kompromisů.

Autor: Vít Vaněček, VINT s.r.o., www.vint.cz

Soutěž Interiér roku

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty a interiérovými designéry. S nejzajímavějšími účastníky vás postupně seznamujeme na našich stránkách. Mediálním partnerem soutěže je Marianne bydlení. Autoři interiérů realizovaných v roce 2022 se mohou do osmého ročníku soutěže hlásit už nyní, a to až do 28. února 2023. Vítězné interiéry budou oceněni 16. května 2023 v pražském Centru současného umění DOX.

 

Zdroj článku
Marianne je i na socialních sítích: Rozhovory s osobnostmi

Související články

Byt
Fascinující proměna: Posuvnou stěnou proměnili miniaturní garsonku na 3+1

Fascinující proměna: Posuvnou stěnou proměnili miniaturní garsonku na 3+1

Byt
Přikoupili si kus půdy a vytvořili z malého bytu rodinné bydlení

Přikoupili si kus půdy a vytvořili z malého bytu rodinné bydlení

Byt
Úžasná proměna bytu ve Vršovicích: Z 2+1 se spojením obývacího pokoje a ložnice stalo stylové 2 KK

Úžasná proměna bytu ve Vršovicích: Z 2+1 se spojením obývacího pokoje a ložnice stalo stylové 2 KK

Byt
Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky

Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky