Přejít k hlavnímu obsahu
Dům

Domek jako z dětských obrázků skrývá nečekaně pohodlný interiér

Info ikona
Domek jako z dětských obrázků

Hlinění zdi, červená střecha a modrá okna. Domek jen pár kilometrů od britských písečných pláží Holywell Bay a Polly Joke, je jak z dětských snů. Interiér ale myslí především na unavené dospělé, kteří hledají dokonalé místo k odpočinku.

Terezie Benoni | 19. 08. 2020

Venkov britského Cornwallu nabízí dechberoucí přírodu a také okouzlující městečka a vesnice. Těm kralují staré kamenné domy, které tu stojí už dlouhá staletí. Jedním z nich je domek nazvaný Little Portion. Rustikálně pojatému interiéru dominují teplé terakotové tóny, dřevo a mechově zelené akcenty. Domek prošel rozsáhlou rekonstrukcí, jejímž cílem bylo vytvořit příjemný rustikální interiér, kde mohou strávit léto ideálně dva dospělí. Je to totiž místo, kde byste chtěli psát knihy, skládat hudbu, nebo jen tak rozjímat.

Vila v tradičním skandinávském stylu skrývá nejeden poklad

Citlivá rekonstrukce v anglickém duchu

Hlavním použitým materiálem je dřevo. Ať už jsou to repasované podlahy, dřevěné obklady, bíle natřené krovy, nebo nábytek, který z velké části pochází z místních bazarů a bleších trhů. Najdeme tu také nové kousky. Ty také ctí klasický anglický styl. Jedná se například o stylové sametové a kožené pohovky Chesterfield, pohodlná křesla a taburetky. To vše doplněné o luxusní textil. V přízemí najdeme otevřenou kuchyň spojenou s jídelnou a obývacím pokojem a velkorysou koupelnu, v patře je pak útulná ložnice s manželskou postelí velikosti King. Z přízemí rovnou vejdete na terasu prakticky schovanou pod pergolou. Zde můžete posedět u otevřeného ohně i za deštivého počasí. Terasa kolem domu má bohémskou atmosféru a přímo vybízí k prázdninové zahálce

Uprostřed francouzského venkova koupili zámek, který ožil květinami

Info ikona
Domek jako z dětských obrázků
Info ikona
Malý domek v Anglii
Info ikona
Malý domek v Anglii