Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Dům

Život v malé džungli uprostřed města

Info ikona
Džungle uprostřed města

Trochu se bojíte, jestli na vás odněkud nevyskočí opice, nebo nešlápnete hadovi na ocas. Přitom se nacházíte uprostřed zástavby. Kde se v malém rakouském domku vzalo tolik rostlin?

Promotion
Terezie Benoni | 19. 03. 2020

Manuela Kaplan, která se do menšího rodinného domku přestěhovala v roce 2009, je vášnivou milovnicí rostlin. A této vášně si u ní doma všimnete hned mezi dveřmi. Ačkoli se domek nachází v Korutanech na jihu Rakouska, máte na chvilku pocit, jako byste se ocitli v Amazónii. „Pokojové rostliny udělají v interiéru nejen úžasnou atmosféru, ale také zdravý a svěží vzduch,” pochvaluje si pyšná majitelka. „O svou malou džungli se pečlivě starám, stejně jako o svou rodinu.“ Kromě květin obývá 130 m² velký rodinný domek Manuela s manželem a jejich dvě děti

Info ikona
Většinu vybavení, které najdeme domě, sehnala Manuela na bleších trzích.

V domě najdete kombinaci starého s novým, dřeva s kovem. Těžko byste pro tento styl bydlení našli vhodné pojmenování. Možná rustikálně eklektický? Potřebuje takový styl bydlení vůbec definovat? Podle nás to nutné není!

Bleší trhy plné pokladů

Většinu vybavení, které najdeme domě, sehnala Manuela na bleších trzích, občas něco pořídila v zajímavém interiérovém obchodě. Vyhýbá se všemu neosobnímu a rozhodně ji neoslovuje bydlení jako z katalogu. „Miluji kombinaci starého a nového, potřebuji kolem sebe přírodní materiály. Naší domácnosti kraluje černá, šedá, hnědá a zelená barva, v tom je nám dobře,“ vysvětluje Manuela. Kuchyň je zcela netypická. Nábytek je poskládaný z různých komponentů, který si pak Manuela sama opravila, natřela šedou nebo tabulovou barvou a skříňky opatřila koženými úchytkami. Podobně nápaditá je velkoformátová foto tapeta v ložnici, díky které si připadáte jako v opravdovém lese. Tak vstupte do městské džungle!


 

Info ikona
Ani v koupelně nechybí pokojové rostliny. 

Rostliny samozřejmě nechybí ani v prostorné koupelně, kde si můžete užít lázeň v pohodlné volně stojící vaně na nožičkách. 

Info ikona
Posezení v jídelně je v industriálním stylu, kterému sluší kombinace se dřevem. 

Posezení v jídelně je spíš v industriálním stylu, kterému sluší kombinace se dřevem. 

Info ikona
Kuchyňskou linku si Manuela vyrobila sama. 

Kuchyňskou linku si Manuela vyrobila sama. 

 Foto: Manuela Kaplan, www.instagram.com/kunis_lovely_vintage_home

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion