Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Malý byt plný barev, veselých tapet a rozverných dekorací!

Info ikona
Malý byt plný barev, veselých tapet a rozverných dekorací

Okouzlující rohový byt v domě postaveném už před sto lety vás zaručeně nadchne svou pozitivní atmosférou. Vděčí za to pestrobarevným tapetám, zajímavým dekoracím a hravému textilu.

Terezie Benoni | 3. 12. 2022

Padesát pět metrů čtverečních, to je obytná plocha tohoto dvoupokojáku, který se nachází v domě z 20. let 20. století ve švédském hlavním městě Stockholmu. Část města zvaná Södermalm je považovaná za klidnou oblast s maloměstskou atmosférou. Té přispívá také udržovaný dvůr domu, kde si mohou sousedi posedět, v létě grilovat, nebo pozvat početnější návštěvu. Byt se nachází ve druhém patře a díky stropům, které jsou vysoké 2,7 metru a velkým oknům je stále zalitý denním světlem. Současní majitelé provedli rekonstrukci v roce 2019. Původní borovicová podlaha byla zbroušená a většinu pokojů rozzářily nové tapety. V interiéru se podařilo zachovat původní skříně, zabudované úložné prostory, dveře i okenní niky.  K bytu náleží komora v podkroví a jedna v přízemí, kde je možné schovat věci, které majitelé nepotřebují denně a díky tomu nemuseli vcelku malý byt zatížit velkými nábytkovými kusy.

Galerie: Byt s pozitivní atmosférou
Mohlo by se vám líbit

Praktický a útulný

Interiér je rozdělený na obývací pokoj, menší kuchyň, útulnou ložnici, nově zrekonstruovanou koupelnu a prostornou předsíň. Obývací pokoj je doslova prozářený žlutou textilní tapetou "Lin Gul" od Svenskt Tenn, kterou doplňují neméně výrazné textilní doplňky, obrazy a další drobnější dekorace. Dvě pohodlné pohovky přímo vybízí k lenošení. Kuchyně prošla proměnou před dvěma lety. Dnes má tmavě šedou barvu, s bílým obkladem nad pracovní deskou. Stěny zdobí zelené výmalba „Lucky Green“ značky Alcro. V ložnici je kromě manželské postele taký úložný nábytek. Lacinou šatní skříň z obchodního domu Ikea manželé otapetovali stejně jako okolní stěny tapetou "Klöverblad" od Svenskt Tenn. V koupelně je na podlaze tmavě šedá dlažba s bílými obkladačkami. Je zde sprchový kout, WC, kombinovaná pračka se sušičkou, dále úložný prostor v komodě, koupelnové skříňky a police. Předsíň slouží také jako malá domácí pracovna a její stěny jsou pokryté tapetou "Sagoträdet" od Svenskt Tenn.

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku