Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Malý dvoupokojový byt má díky dřevu a tapetám venkovské kouzlo

Info ikona
Malý byt s kouzelnou atmosférou

Klasicky řešený byt v domě z 19. století má vysoké stropy a veliká okna, která hravě vykompenzují chybějící metry. Kouzelnou atmosféru umocňuje původní dřevěná podlaha a citlivě vybraný nábytek.

Terezie Benoni | 5. 10. 2022

Tento byt ve staré zástavbě švédského Stockholmu najdeme ve zrekonstruovaném secesním domě postaveném před více než sto lety. Najdeme zde hned několik prvků odkazující na historii domu. Je zde původní dřevěná podlaha, kterou stačilo pouze obrousit. Repasované jsou také dvoukřídlé dveře oddělující ložnici od obývacího pokoje. Jsou zde původní secesní lustry i zrcadla, stejně tak koupelna byla velmi citlivě zrekonstruovaná a zachovává si atmosféru 19. století.

Galerie: Malý byt s kouzelnou atmosférou
Mohlo by se vám líbit

Tapety a romantické doplňky

Byt má něco málo přes padesát metrů čtverečních a má klasické dispozice. Vejdete do malé chody, ze které vedou dveře do koupelny, malé komory a nově zrekonstruované kuchyně. Nenechte se zmást. Na podlaze v kuchyni není nová dlažba, ale dřevěná podlaha byla natřena šachovnicovým vzorem. Černobílá kombinace kuchyni sluší. Ačkoli byla linka vyrobená nová na míru, byla zhotovená v klasickém rustikálním stylu. Doplňují ji černé spotřebiče, a především tmavá dřevěná pracovní deska z masivu, která je ve stejném odstínu dřeva jako starožitný ponk. Ten odděluje kuchyňskou část od obývacího pokoje, kde našel místo i jídelní stůl. Z této části je možné vejít také na útulný balkón orientovaný do klidného vnitrobloku. Za dvoukřídlými dveřmi za obývacím pokojem ja romantická ložnice s klasickými švédskými tapetami. Pod oknem je klasický psací stolek a nechybí velké úložné skříně. Díky vhodně zvolenému nábytku je tento byt vzdušný a působí mnohem větším dojmem.

Zdroj článku
Mohlo by se vám líbit