Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Rohový byt je prosvětlený díky bíle lakovaným parketám

Info ikona
Švédský prosluněný byt

Téměř šedesátimetrový dvoupokojový byt má neuvěřitelné kouzlo. Směs venkovského stylu s tím městským vytváří útulný koktejl a pocit pravého domova.

Terezie Benoni | 23. 02. 2021

Byt s třímetrovými stropy najdeme ve staré zástavbě v domě z konce 19. století. Právě proto najdeme v interiéru dochované dobové prvky, jako jsou secesní zrcadla, štuky a jedinečné podlahové lišty. Rohový byt je zalitý sluncem a jeho světlost podtrhuje bílá výmalba, bíle lakované dveře a především podlaha. Původní tmavá prkna byla obroušená a znovu nalakovaná na bílo. To vše je doplněné o světlý dřevěný nábytek a mosazné detaily. Díky těmto kulisám dokonale vyniknou originální dekorace, zajímavé obrazy a pečlivě vybraná svítidla.

Galerie: Švédský prosluněný byt
Mohlo by se vám líbit

Atypický půdorys

Dvoupokojový byt má originální řešení. Z haly je možné vejít do oddělené ložnice a pak do další chodby, ze které vedou dveře do částečně oddělené kuchyně, a především do veliké rohové místnosti, která slouží jako obývací pokoj. Pod velikými okny stojí jídelní stůl. Také z obývacího pokoje můžete vejít od malé ložnice, s velikými šatními skříněmi schovanými za nenápadnými posuvnými dveřmi. Stěny v chodbě rozzářily klasické švédské tapety s florálními motivy od ikonické značky William Morris. Kuchyň je v úzké místnosti, která slouží tak akorát k uvaření jídla a ke skladování. K tomuto účelu byla na míru vyrobená bílá kuchyňská linka s velkorysým úložným prostorem. Díky všudypřítomné bílé barvě s měděnými akcenty je interiér kompaktní a harmonický a působí uklidňujícím dojmem.

Info ikona
Švédský prosluněný byt
Mohlo by se vám líbit