Přejít k hlavnímu obsahu
Dům

Severská moderní dřevostavba

Info ikona
Skandinávská dřevostavba

Jen dvacet minut od centra Stockholmu a přesto v naprosté divočině s úžasným výhledem do divoké severské přírody. Jednoduchá minimalistická elegance nikdy neomrzí.

Terezie Benoni | 23. 01. 2021

Jednoduchá moderní dřevostavba stojí v malé osadě na dotek švédské divočiny. Na betonových základech architekti dům navrhli tak, aby dokonale zapadl do okolní krajiny a ladil nejen tvarem, ale také výběrem materiálů a barevným spektrem. Budova byla navržena do tvaru L tak, aby vytvořila kryté nádvoří s dřevěnou terasou, na kterou je možné volně vejít francouzskými okny z různých částí domu.

Cedrová fasáda dodává stavbě šmrnc

Dům poskytuje rodině dokonalý luxus, přesto se nese v minimalistickém stylu. Stavbě dominují zvenčí tři základní materiály. Je to betonový základ, cedrová fasáda a černý ocelový rám. V jednom křídle domu je situovaná společná denní část. Na jednom prostoru je zde veliká kuchyně s jídelnou a obývacím pokojem. V druhém křídle jsou koupelny, hlavní ložnice a dva dětské pokoje. Každý z pokojů má vlastní francouzské okno, kterým je možné vejít do zahrady.