Přejít k hlavnímu obsahu
Byt

Styl 50. let znovu ožívá v bytě mladého páru

Katharina s Romanem, kocouři Teddy a Jimmy, spousta rostlin a poklady z blešáků. 

Katharina s Romanem, kocouři Teddy a Jimmy, spousta rostlin a poklady z blešáků. To jsou naši dnešní hostitelé v jednom stylovém bytě v německém Norimberku.

Terezie Benoni | 15. 05. 2020

Katharina Kölln je třicetiletá umělkyně na volné noze a stejně jako ona, je originální také její bydlení. „Naše krásná země a zvířata jsou pro mě velmi důležitá, proto jsem vegan a snažím se žít maximálně udržitelně. Proto u mě doma najdete především recyklovaný nábytek a když už tu mám nový kousek, pochází od soukromých dodavatelů. Hledám především po bazarech a na bleších trzích,“ vysvětluje Katharina.

Bytu kralují dva pořádní kocouři.

Bytu kralují dva pořádní kocouři. Jejich pelíšky jsou v interiéru umístěné tak, že nepřekážejí, ani výrazně nenarušují jeho estetiku. 

Kouzlo staré budovy

Katharina si nemůže vynachválit, že žije ve starém domě s původními vintage dlaždicemi a okny. „Před nastěhováním jsme byt museli důkladně renovovat. Byl velice zanedbaný, takže nás čekalo malování veškerých stěn a stropů. Museli jsme repasovat některé podlahy a poprosit truhláře o opravu oken. Práce se ale vyplatila!“
 

Téměř stometrový byt slouží umělcům na volné noze také k tvoření. 

Téměř stometrový byt slouží umělcům na volné noze také k tvoření. 

Byt plný světla 

„Náš byt je téměř stometrový, má tři pokoje plus kuchyň, koupelnu, WC a balkon. Největší místností v bytě je naše studio, kde pracujeme a tvořivě žijeme,“ popisuje Katharina, která ráda žije obklopená historií a věcmi nesoucí nějaký příběh. „Důležité jsou pro mě příjemné barvy, aby mi bylo doma dobře. Vedle toho potřebuji dostatek denního světla a vzdušný prostor. A nedám dopustit ani na kvalitní textil.“ Aktuálně manželé hledají dům, kam by se rádi nejpozději za rok nastěhovali a my se budeme těšit, že nás opět pozvou na zajímaovu návštěvu.

Díky balkonu má v obývacím pokoji Katharina dostatek světla.

Díky balkonu má v obývacím pokoji Katharina neustálý dostatek denního světla. Proto si zde zřídila svůj koutek na malování. 

Ve společném obývacím a pracovním prostoru najdeme pohodlnou sedačku, houpačku, stojan na malování i gramofon. 

Foto: Katharina Kölln, www.instagram.com/hiermitmir