Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Zrekonstruovaný byt ze čtyřicátých let plný retro nábytku i moderního designu

Info ikona
FREDRIC BOUKARI, SE SVOLENÍM HISTORISKA HEM

Retro byteček ve svém interiéru kombinuje jak původní prvky ze čtyřicátých let minulého století, tak současný moderní nábytek v minimalistickém skandinávském stylu.

Terezie Benoni | 22. 03. 2023

Starší bytový dům ve švédském hlavním městě Stockholmu je v jedné s klidnějších ulic. Samotný byt, který dnes navštívíme je ve druhém patře a dispozičně je jeho téměř 45 metrů čtverečních rozděleno na dva pokoje a kuchyň. Bytu nechybí útulný balkón. Interiér je světlý také díky zbroušeným dřevěným podlahám. Kromě nich je v interiéru řada dobových detailů, které pomáhají utvářet jeho jedinečnou atmosféru. Okna bytu jsou orientovaná do dvou světových stran. Balkón si užívá teplého jižního sluníčka, zatímco ložnice je chladnější s oknem směřujícím k severu.

Galerie: Byt v retro stylu
Mohlo by se vám líbit

Nenápadná rekonstrukce

Přestože byl byt v roce 2014 zrekonstruovaný a opravou prošla zejména kuchyně a koupelna, zůstala díky použití původního retro nábytku zachovaná původní atmosféra. Ačkoli by se mohlo zdá, že kuchyňské skříňky jsou původní, jedná se o nový výrobek z dílny společnosti Järfälla s moderním vybavením. Nově byla stěna mezi kuchyní a obývacím pokojem částečně odstraněna, aby mohl být společný prostor lépe využívaný a rozšířil se. Kromě zabudovaných skříní náleží k bytu komora k suterénu, která doplňuje potřebné úložné místo.

 

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: Historiska Hem (historiskahem.se)

Zdroj článku