Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Může být divočina elegantní? Domov Sarah je důkazem, že ano!

Info ikona
Eklektický rodinný dům

Mohlo by se zdát, že jednoduchá stavba domu bude udávat také styl, ve kterém bude zařízený interiér. Domácnost Sarah hraje podle jiných pravidel!

Terezie Benoni | 14. 03. 2022

„Jsem šťastná, protože se moje celoživotní vášeň, kterou by snad někdo nazval posedlostí, stala také mou prací,” vysvětluje se smíchem Sarah Twigg Doyle, která se živí jako interiérová stylistka a konzultantka. Není proto divu, že je její domácnost výkladní skříní všeho, co má ráda. „Miluji barvy a jsem maximalista ve všem, co dělám. Můj styl bydlení bych nazvala jako eklektický, se spoustou uměleckých předmětů a zajímavých vintage kousků. Zároveň jsme při zařizování museli bojovat s velmi omezeným rozpočtem, takže dokážu poradit také v tom, jak za pár korun udělat hodně parády.”

Info ikona
Zelená barva skvěle ladí s přírodním dekorem dřeva. 

Zelená barva skvěle ladí s přírodním dekorem dřeva. 

Jednoduchý ekologický domek

Čtyřčlenná rodina pořídila 130 m² bungalov v roce 2008. Bydlí tu Sarah s manželem Gavinem a jejich dvěma dětmi, čtrnáctiletým Noahem a desetiletou Olivií. Zapomenout nesmíme na jejich mourovatou kočku Freddie. „Dům byl postavený v roce 2005 a my se sem přestěhovali o 3 roky později. Je to vlastně taková stavebnice z dřevěných trámů, jednoduchá ekologická stavba od německé firmy. Protože byl dům prakticky nový, stačilo nám ho zařídit,“ popisuje Sarah, jejíž dům najdeme v Bray, irském hrabství Wicklow.

Galerie: Eklektická domácnost
Mohlo by se vám líbit

Láska k vintage pokladům

Dům je pro rodinu ideální. V patře jsou 3 ložnice a pokoj pro hosty, v přízemí je dispozice domu otevřená. Najdeme zde kuchyni spojenou s jídelnou, odkud volně projdete do obývací části. Vedle toho má dům také praktickou technickou místnost a pracovnu. V zahradě za domem si pak manželé postavili společné umělecké studio. „S Gavinem sdílíme lásku ke starožitným a bleším trhům. Vždycky jsme šťastní, když najdeme nějaký poklad. Rádi nábytek „upcyklujeme“, takže si jsem jistá, že je náš domov jedinečný a nikdo takové věci nemá. Vedle toho máme také rádi rostliny, kterých je náš dům plný. Všechny tyhle naše záliby vedly k tomu, že bylo nutné vybudovat zahradní dílnu, abychom nepořádek netahali domů.“ Vybavení domu je kombinací starých a nových kousků. Je zde také menší nábytek z Ikea, často zajímavě upravený. „Abych se doma cítila dobře, potřebuji hlavně spoustu polštářů a dobré osvětlení. Zároveň musí být interiér osobitý a odrážet můj vkus a styl,“ uzavírá Sarah a už plánuje, co v příštím roce provede s chodbou, aby byla, jak ráda říká, „vzrušující”.

Zdroj informací: Sarah Twigg Doyle, instagram.com/retwiggd

Mohlo by se vám líbit