Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Rodinný dům v Bratislavě je z montovaných dřevěných sendvičových panelů

V hlavní roli je bílá barva, která je použita v mnoha odstínech a strukturách na dřevěných olejovaných podlahách, na hrubě drásaném dubovém nábytku nebo bílém mramorovém obkladu a prochází interiérem i na textilu - bílý len na povlečení a závěsech. To vše v kombinaci s detaily z hrubého starého dřeva.

Terezie Benoni | 7. 08. 2023

„Nevytváříme strohé a chladné prostory, ale snažíme se tvořit příjemné prostředí pro jejich uživatele, ve kterém jejich životy a předměty nejsou navíc, ale těší se ze svého vzájemného souladu,“ vysvětluje svůj postoj architekt Martin Frank ze studia ESPRIINTERIER. Bratislavský dům je nedaleko lužních lesů, obklopuje ho krajina vzrostlých stromů a krásná příroda. Interiér domu si pohrává se strohou geometrií, s pravoúhlými liniemi nábytku a se strukturou bílých ploch, které probíhají interiérem a tím celý prostor sjednocují. Současně umožňují vytvořit čistou plochu pro všechny důležité předměty každodenní potřeby, které jednotlivé místnosti neruší, ale přirozeně zabydlují. Ať už to jsou police ve strohé nerezové kuchyni, kde pak přirozeně vynikají jednotlivé kusy pro stolování. Nebo jednoduché kvádry nábytku v koupelně, kde na mramorových prkýnkách stojí seřazené kosmetické potřeby. Prostě nábytek vytváří čistý podklad, na kterém vynikají potřeby každodenního života, které vnáší do prostoru přirozenou zabydlenost a útulnost. Dřevo je použito v kombinaci s bílým mramorem na obkladech koupelen, části kuchyně a vstupu.  Jako doplňkový materiál je zvolen stříbrný nebo zlatý kov. Nerezová kuchyň jako prosvětlující krystal v prostoru. Mosazné kousky volně plující v místnostech. Dům je postaven technologii montovaných dřevěných sendvičových panelů. Jednotlivé dřevěné díly jsou přiznané na stropě druhého podlaží, kde jsou pro sjednocení s ostatním prostorem znovu natřeny bílou lazurou. Interiér balancuje na hranici strohosti v použitém tvarosloví nábytku, ale v propojení se všemi ostatními vlivy má pro své uživatele vytvořit prostředí pro vlídný a útulný každodenní rodinný život.

Galerie: Na kraji lužních lesů

Prostorem nešetřili

Dispozice domu je rozdělena do dvou podlaží. Vstupní hala, která je otevřena prosklenou stěnou do krytého stání pro dva vozy, je také propojena se dvěma prostornými šatnami. V přízemí se středem domu táhne podélná komunikační zóna se schodištěm, odkud je vstup do wellness místnosti se saunou a do pracovny, sloužící také jako hostovský pokoj. V čele dispozice je jeden velký obytný prostor, který je svým částečně zvýšeným stropem rozdělen na dvě části. Nižší s kuchyní a jídelnou, vyšší s obývacím pokojem s krbem a s přístupem na obytnou terasu s bazénem. Kuchyň je svým řešením pomyslně rozdělena na dvě části. Varná část je orientovaná ostrůvkem směrem do jídelny a příprava se dřezem směrem ke zdi a do prostoru pod schodištěm. Ve druhém podlaží se nachází tři ložnice, šatna a dvě koupelny.

 Autor:  Ing. arch. Martin Frank, ESPRIINTERIER s.r.o., www.deconcept.cz

Soutěž Interiér roku

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty a interiérovými designéry. Mediálním partnerem soutěže je Marianne bydlení.

 

 

Zdroj článku

Související články

Byt
Stará se o bezdomovce, přitom ji živí interiérový design: Navštivte domov plný elegance a klasických kousků

Stará se o bezdomovce, přitom ji živí interiérový design: Navštivte domov plný elegance a klasických kousků

Dům
Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Lidé a místa
Dlouhé roky hledala šťastný domov: Nakonec proměnila obývací pokoj ve stylový ráj

Dlouhé roky hledala šťastný domov: Nakonec proměnila obývací pokoj ve stylový ráj

Byt
Nevyužitá bazénová hala v Bratislavě se proměnila v jeden z nejkrásnějších interiérů loňského roku a nyní slouží jako vícegenerační bydlení

Nevyužitá bazénová hala v Bratislavě se proměnila v jeden z nejkrásnějších interiérů loňského roku a nyní slouží jako vícegenerační bydlení