Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Industriální kuchyň, stoleté trámy a švédský minimalistický design

Info ikona
Industriální kuchyň, stoleté trámy a švédský minimalistický design

Dvoupokojový byt s kouzelným trámovým stropem je skvělou ukázkou toho, jak se dají skloubit jednotlivé designové styly, aniž by se navzájem rušily, ba naopak geniálním způsobem se doplňují. Nechte se inspirovat!

Terezie Benoni | 15. 09. 2022

Dům z roku 1903 ve třetím největším městě Švédska Malmö prošel citlivou rekonstrukcí a my dnes navštívíme jeden z bytů, jehož interiér je víc než originální. Jeho majitelé se ho rozhodli pronajímat, a tak se snažili o nadčasový pohodlný interiér. Dvoupokojový byt má obytnou plochu sedmdesát metrů čtverečních, které doplňuje terasa, na kterou je možné vejít francouzským oknem a pokračovat dál do klidného vnitrobloku. Za vchodovými je menší hala sloužící k odložení věcí, a pak už se ocitnete v hlavní obytné místnosti. Ta v sobě spojuje otevřenou kuchyň, jídelnu i obývací pokoj. Luxusní linka s přiznanými rozvody má industriální charakter a je od výrobce Berloni. Jednoduchá hladká dvířka s nerezovými úchyty doplňuje betonová pracovní deska s bílým obkladem. Veškeré spotřebiče jsou také z nerezové oceli.

Galerie: Dvoupokojový byt v Malmö
Mohlo by se vám líbit

Závěsy pro dostatek soukromí

V bytě jsou dubové parkety s podlahovým vytápěním. Kuchyň od obývacího pokoje dělí prostorný jídelní stůl. Dominantou obývacího pokoje je pohodlná sedačka v minimalistickém designu. Čeho si všimnete na první pohled je trámový strop, který má bezmála 120 let. Při rekonstrukci majitelé zachovali původní vzhled oken. Pro dostatek soukromí jsou ve stropě zabudované lišty, po kterých se snadno posunují těžší i lehčí závěsy, které zaručují maximální soukromí. Ložnice má stěny vymalované v lahvovém odstínu a působí tak klidným tichým dojmem. Celou stěnu lemují vestavěné skříně, které nabízí potřebné úložné místo.

 

Zdroj článku