Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Dům

Skandinávská vila ze sedmdesátých let je plná vkusného umění

Info ikona
Vila ze sedmdesátých let

Retro dekorace i nábytek, vintage kousky z bazarů, ale také obrazy současných umělců. To všechno najdeme v jinak tradiční vilce ze sedmdesátých let.

Promotion
Promotion
Terezie Benoni | 29. 03. 2021

Domov Camille je vskutku jedinečný. V jednoduchých kulisách, kterým dominuje klasická bílá výmalba a světlé dřevěné podlahy, najdeme vkusně zkombinované staré i nové kousky. Snem majitelů bylo pořídit se starý dům se skřípajícími podlahovými prkny, dvoukřídlými dveřmi a okny s vitrážemi. Takový dům se jim ale nepodařilo najít, a tak se rozhodli rozšířit hledání i na jiné tipy a trochu snížit své nároky. Do oka jim padl dům ze 70. let, poblíž centra města Nyköping. Město ve Švédsku v kraji Södermanland má necelých 30 tisíc obyvatel.

Interiér plný kouzel

Ačkoli nakonec neskončili ve svém vysněném domě, přesto se jim podařilo vytvořit kouzelný interiér. Camille domov popisuje jako eklektický kde se spolu potkává staré s novým. Pro manželé je důležitá idea udržitelného životního stylu. Proto se u nich věci málo vyhazují a kupují se s představou, že vydrží na celý život. Dřevěný jídelní stůl je ručně vyrobený společností Camilla & David. Některé kousky pochází z obchodního domu Ikea, nechybí poklady z bleších trhů. Jak je pro skandinávce typické, nechybí ani v tomto interiéru ikonické tapety značky William Morris, které místnostem dodávají rustikální ráz.
 

Zdroj: Camille, @inasfina

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion