Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Dům

Jedinečný rodinný dům nedaleko Bratislavy

Info ikona
Letní dům na Slovensku

Total Studio postavilo letní dům, který vychází z principu kempování ve stanu. Půdorys je uspořádán jako plynulý přechod z noční části domu přes denní část s prosklenou stěnou na krytou terasu.

Promotion
Promotion
Terezie Benoni | 20. 04. 2021

Letní dům ve Vajnorech bývá nedílnou součástí prostorné zahrady. Formálně se jedná o generické zahradní domky nebo zemědělskou architekturu a také o tradiční stavební kulturu ve vesnici Vajnory nedaleko hlavního města Slovenska Bratislavy. Jeho vesmírný koncept je inspirován myšlenkou architektury kempování, jako je karavan nebo stan. Toto referenční myšlení vyústilo ve složení tří identických malých archetypů spojených do jednoho domu.

Banální koncept, který dokonale funguje

Dům na noc, dům na den a zahradní domek. Obytná plocha domu je sto metrů čtverečních, což je naprosto ideální. Půdorys je velmi jednoduchý, dokonce banální a je uspořádán jako přechod od noční části domu přes denní část na terasu a poté směrem do zahrady s bazénem. Konstrukce domu je z cihel. Ocelové střešní nosníky jsou pokryty vlnitými střešními plechy. Ocelová konstrukce verandy je pokryta vlnitým polykarbonátem. Stínování zajišťují reflexní hliníkové závěsy. Interiér je zařízený v minimalistickém stylu, kde nepřekáží zbytečné věci ani nábytek, přesto nabízí absolutní pohodlí a všichni z obyvatelů domu mají dokonalé soukromí.

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion