Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Jednopokojovému bytu vládnou pokojovky a zhola nic mu nechybí

Info ikona
Jednopokojovy byt

Neumíte si představit, že může být jednopokojový byt pohodlný a stylový? My pro vás jeden takový našli a rozhodně je v mnohém inspirativní.

Terezie Benoni | 19. 08. 2022

Třicet šest metrů čtverečních dostala majitelka tohoto jednopokojového bytu k dispozici, aby z nich vykouzlila pravý domov. Když po smrti manžela hledala nějaký menší prostor, podařilo se jí najít ideální byt, kde ji mohou navštěvovat děti. Posedět si mohou jak v kuchyni, tak v obývacím pokoji, nebo na útulném balkonu. Byt se nachází v klidné části Stockholmu, kde sídliště obklopují veliké parky.

Galerie: Jednopokojový byt plný pokojovek
Mohlo by se vám líbit

Atmosféru určují okna

Zásadním prvkem v tomto bytě je jeho umístění. Vejdete do středové chodby, ze které se dostanete do technické části bytu – koupelny, komory, toalety a šatny. Kuchyně je situovaná vlevo s oknem vedoucím do ulice, zatímco pravá část bytu patří ložnici propojené s obývacím pokojem, na který navazuje balkon orientovaný do klidného vnitrobloku. Kuchyně s minimalistickou bílou kuchyňskou linkou je natolik prostorná, že se sem vešel jídelní stolek, který je možné ještě rozšířit. V hlavní obytné místnosti je kromě postele o šíři lůžka a půl také pohodlná pohovka a také praktický pracovní stolek. V letních dnech je možné otevřít dvoukřídlé dveře na balkón a prostor tak nejen opticky zvětšit. A nesmíme zapomenout na to nejdůležitější. Všudypřítomné pokojové rostliny z tohoto malého bytu vytvořili malebný kout, kde se každý cítí dobře.

Zdroj informací: Historiska Hem, historiskahem.se