Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Kompletně zrekonstruovaný letenský byt nyní zdobí pastelové tóny

Info ikona
Rekosntrukce bytu na Letné

Zveme vás na návštěvu bytu v pražské čtvrti Letná, který prošel zásadní rekonstrukcí. Přáním majitelů bylo mít co největší pobytový prostor. Protože je celý objekt kulturní památkou, bylo nutné k realizaci přistupovat velmi citlivě.

Terezie Benoni | 17. 06. 2021

Dům, ve kterém se tento stodvacetimetrový byt nachází, byl postavený roku 1938. Celý objekt je kulturní památkou, což se projevuje jak ve společných částech, tak v samotných interiérech bytů. Dochovali se zde např. původní dveře a opaxitové obklady za topením. „Celková koncepce návrhu tedy vychází ze zachování těchto cenných prvků a jejich vhodného doplnění nebo podtržení,“ vysvětlují autoři rekonstrukce ze studia Objectum a hlavní architekta projektu Jana Schnappel Hamrová. „Byt má rozlohu cca 120 m² a přáním klientů bylo mít co největší pobytový prostor. Ložnici tedy byla věnovaná minimální plocha propojená skleněnou příčkou s prostornou šatnou. Návrhu předcházela rešerše historických fotografií, ze kterých vzešla inspirace na vytvoření velkých prosklených dveří do vstupní haly. Ty se původně v bytech nacházely, byla tedy vytvořena jejich replika, díky které se ze vstupní haly stal prostor plný světla.“

Galerie: Rekonstrukce bytu na Letné
Mohlo by se vám líbit

Nábytek na míru a stylové osvětlení

Koupelna je řešená minimalisticky s použitím bílého lesklého obkladu, jako odkazu na opaxitový obklad za topením s akcentem ve sprchové koutě, kde je použitý travertin, stejně jako ve vstupní hale objektu. Podlaha využila původních parket, které byly sjednoceny světlým mořením. Stejné moření je pak použito na jídelním stole. Velká většina nábytku byla navržena a vyrobena na míru. Výrazným prvkem v tomto jinak minimalisticky řešeném interiéru jsou svítidla. V koupelně, jídelně a ložnici jsou použité designové kousky značky Occhio, zatímco kuchyň osvětlují produkty značky Flos. Jinak nevýraznou vstupní halu zajímavým způsobem rozzářila ikonická červená židle dánského výrobce Hay, zajímavým kouskem jsou také konferenční stolky v obývacím pokoji Treku Kabi. 

Mohlo by se vám líbit