Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Mladý pár si přál uprostřed lesů postavit moderní stodolu

Info ikona
Moderní stodola

Minimalisticky pojatou dřevostavbu plnou jednoduchých a čistých linií najdeme v okouzlující kanadské lyžařské oblasti Charlevoix. Architekti museli dům citlivě zasadit do okolní krajiny.

Terezie Benoni | 22. 03. 2021

Dřevostavbu nazvanou Villa Boréale najdeme ve východní oblasti provincie Quebec, která je známá svými zalesněnými údolími, lyžařskými svahy a úchvatnými výhledy. Vila leží v samotném srdci lesa na svažitém pozemku. Architekty ze studia CARGO Architecture oslovil mladý pár, aby jim pomohli vybudovat jednoduchou stavbu ve skandinávském stylu, s čistými liniemi v duchu moderní stodoly. Použité materiály byly ponechané v surovém vzhledu. Hlavní roli zde hraje dřevo, beton a bílá barva, která kontrastuje s černým kovovým obkladem. Černý ocelový plášť budovy na některých místech přechází ve střešní krytinu.

Galerie: Moderní stodola
Mohlo by se vám líbit

V kontaktu s přírodou

Základním tématem tohoto projektu je kontakt s přírodou. Jednotlivá okna tak byla pečlivě vybraná tak, aby poskytovala jedinečné výhledy, do interiéru vstupovalo přirozené světlo a ze společných prostor se dalo volně vejít ven. Veliké posuvné dveře jsou lehce posunuté do interiéru, aby byl vnitřní prostor chráněný. Ačkoli se zdá domek zvenčí malý, nabízí dokonce 14 míst ke spaní a tři moderní koupelny. Prostor byl vymyšlen tak, aby byl maximálně flexibilní. Zajímavým řešením je mezipatro, kde je hlavní ložnice, herna pro děti, nebo čtecí koutek. Autoři projektu se snažili vytvořit jednoduchý koncept, který se v případě potřeby dá snadno změnit. Majitelé sami využívají domek na víkendové a prázdninové pobyty, ve zbylém čase chtějí dům pronajímat.

Mohlo by se vám líbit