Přejít k hlavnímu obsahu
Byt

Podkrovní byt s výhledem na Pražský hrad prošel odvážnou rekonstrukcí

Info ikona
Podkrovní byt s výhledem na Pražský hrad prošel odvážnou rekonstrukcí

Na Malé Straně v jižním zákoutí Valdštejnského náměstí vznikl v podkroví měšťanského domu jedinečný prostor, který architektonický ateliér SAD proměnil v moderní byt, kterému vévodí masivní dřevěné trámy.

Terezie Benoni | 2. 09. 2022

Byt s pohlednicovými výhledy o obytné ploše téměř 300 metrů čtverečních najdeme na Valdštějnském náměstí. Interiér v 6. podlaží domu ohromí svojí velikostí, krásným světlem a kouzlem renovovaného trámoví. V pravém křídle bytu je umístěna hlavní ložnice s výhledem na katedrálu sv. Víta, s walk-in šatnou a soukromou koupelnou. Další dvě ložnice s výhledy na Pražský Hrad a Valdštejnský palác jsou v levé části bytu, kde nechybí ani koupelna se sprchou. Součástí bytu je také technická místnost, samostatná toaleta a úložný prostor. Nad ložnicemi a částí kuchyňské zóny je prostorné podkroví, které mohou majitelé časem využít jako pracovnu, knihovnu či odpočinkovou zónu.

Krása starého, praktičnost moderního

S atypickým prostorem si poradili zkušení architekti z Atelieru SAD pod vedením Martina Kalhouse. Cílem jejich rekonstrukce bylo podtrhnout krásu a jedinečnost prostoru a vytvořit majitelům v tomto nádherném prostředí moderní, příjemný a pohodlný domov. V interiéru se rozhodli použít materiály jako jsou dubová prkna vyrobená na zakázku na jižní Moravě, nebo travertinové obklady v koupelnách. Příjemný komfort zajišťuje elektronické ovládání osvětlení, klimatizace, nebo rekuperace vzduchu. K bytu náleží sklep s gotickou klenbou jako stvořený pro archiv velké sbírky vína.

 

Zdroj informací: www.svoboda-williams.com

Zdroj článku