Přejít k hlavnímu obsahu
Byt

Při rekonstrukci bytu z padesátých let majitelé odmítali stavební zásahy

Info ikona
José Hevia, AMOO

Dům se nachází ve druhém patře budovy postavené v roce 1950 v barcelonské čtvrti Eixample Nova Esquerra. Nově je ponořený do pastelových tónů, které navozují harmonickou atmosféru.

Terezie Benoni | 19. 07. 2022

Architekt F. J. Barba Corsini v padesátých letech navrhl v Barceloně bytový dům, který měl sloužit jako zvýhodněné bydlení pro střední třídu. Dnes se do rekonstrukce interiéru jednoho z bytů pustili architekti z ateliéru AMOO a nově ho oblékli do pastelových tónů a nenechali zde jedinou stěnu rovnou. Interiér bezmála padesátimetrového bytu se skládá z obývacího pokoje s jídelnou, kuchyně, dvou ložnic, samostatné toalety a koupelny. Ústředním motivem projektu je centrální funkční část, kolem které vše obíhá. Je zde schovaní koupelna, pracovna, i úložný prostor.

 

Hlavně dostatek místa na desky

Majitel bytu měl vcelku jednoduché požadavky. Potřeboval dostatek místa pro svou sbírku 1400 CD a 1200 vinylových desek a velkorysý vestavěný nábytek, aby zbytek interiéru mohl zůstat na pohled čistý. Byt má severovýchodní orientaci, a tak se architekti snažili vizuálně interiér zateplit a maximalizovat dopadající světlo. Této snaze odpovídá také použité barevné spektrum, které má za úkol podtrhnout domácí atmosféru.

Zdroj informací: Aureli Mora, Omar Ornaque, AMOO, archdaily.com