Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Proměna dětského pokoje malého milovníka jeřábů

Info ikona
Dětský pokoj pro milovníka jeřábů

Celou místnost kompletně vyrobila společnost Devoto. Prostor se chlubí čistými a moderními liniemi zakončenými bílo-modrými pruhy na zadní stěně. Lepicí prvek je motiv jeřábů, který je nejprve zobrazen jako ilustrace, druhý je zde jako stojací lampa a třetí je vlastně funkční hračka.

Terezie Benoni | 6. 01. 2023

„Pokud má místnosti dominovat jen jedna věc, je to rozhodně postel. Jeho vysouvací stínící koberec je vyšíván kresbami ovcí podle návrhu architekta Petra Holuba. A tak při počítání oveček před spaním se pomalu proměňují v roztomilá obláčky visící na stavebním jeřábu. Z pohledu rodičů, když je stínítko zcela staženo, místnost působí prostorně a uklizeně. Textilní potahy vyrobila technikou patchwork firma Velebný & Fam, která má v textilní výrobě více než 300 letou tradici,“ popisují autoři projektu. Tato postel má také vlastní stropní lampy. Nejdůležitějším prvkem celého konceptu je stavební jeřáb, který je v různých variacích přítomen po celé místnosti – jako ilustrace a dva plně funkční doplňky. První z nich je industriální pokojová lampa s nastavitelným polohováním stínidla jako jeřábu. Druhý představuje unikátní dřevěnou jeřábovou hračku s plnou 4osou možností ovládání, 360° podvozkem a realistickým hákem, se kterým lze skutečně pracovat a přenášet jakoukoli drobnou zátěž volně po místnosti.

Galerie: Klučičí dětský pokoj v Dobřichovicích
Mohlo by se vám líbit

Nábytek, který roste spolu s dětmi

Další nezbytnou výbavou každého dětského pokoje je perfektní psací stůl, který umožňuje splnit všechny dětské úkoly podle jejich přání. Ten v této místnosti je nastavitelný podle výšky, takže rodiče nemusí každý rok přemýšlet o novém stole. Důležitou věcí, kterou je třeba v každé místnosti řešit, jsou podpůrné úložné prostory. V této konkrétní místnosti, jedna z nich umístěná na levé stěně, skvěle poslouží jako knihovna. Tato malá knihovna budoucnosti je dokončena v dokonalé umělecké dílo. Devoto je nábytkářská značka, kterou v roce 2008 založili dva kamarádi v nářadí Lukáš Lédl a Petr Porta. Rodinná firma se zaměřuje především na dětský nábytek a koncepty dětských pokojů. Devoto si klade za cíl vyrábět chytře řešený nábytek, který bude bezpečný pro děti jakéhokoli věku a zároveň s nimi poroste.

Zdroj článku