Přejít k hlavnímu obsahu
Byt

Jednopokojový byt rozšířili o francouzský balkón, který mu dodal ten pravý šmrnc

Info ikona
Jednopokojový byt rozšířili o francouzský balkon, který mu dodal ten pravý šmrnc

Dvacet metrů čtverečních, to je plocha tohoto jednopokojového mini bytu, který nás nadchl svou jedinečnou atmosférou. Nechybí zde stoleté parkety, odhalené cihly a kouzelný balkon.

Terezie Benoni | 18. 11. 2021

V bytovém domě postaveném téměř před sto lety se podařilo dochovat dobové parkety ve tvaru rybí kosti, dvoukřídlé dveře, a především jsou důležité vysoké stropy, které interiér významně opticky zvětšují. V posledních letech přibyl francouzský balkon, který dodává bytu víc denního světla. Jednopokojový byt se nachází ve čtvrtém patře s výhledem do klidného dvora. Popis interiéru nezabere příliš času. Při vstupu se ocitnete v praktickém zádveří s úložnými prostory, odtud je možné pokračovat do koupelny, nebo do hlavní obytné místnosti. Ta v sobě skrývá kuchyňský kout, obývací pokoj, ale i ložnici, na kterou navazuje praktická mini komora.

 

Promyšlený každý centimetr

V minulém roce se současní majitelé rozhodli pro novou kuchyň. Ta využívá výklenek v místnosti a od zbytku prostoru ji odděluje kuchyňský ostrůvek, který slouží také jako jídelní stůl. Pod ním je ukrytá lednice a mraznička. Výhodou kuchyně je veliké okno, takže se při vaření můžete kochat pohledem do okolní zelené. Stěny v místnosti jsou vymalované světle šedou barvou, nad ostrůvkem v kuchyni byly ponechané odhalené cihly. Tento byt je ideálním bydlením pro jednoho, nebo jako startovní pro mladý pár. Pro ukládání věcí mohou majitelé využívat ještě sklepní prostory.