Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Dům

Splněný sen každého milovníka venkovského stylu bydlení

Info ikona
Prázdninový švédský dům

Ponořte se do poklidné prázdninové atmosféry. Dřevo, tapety, nábytek jako po babičce, divoká zahrada a známé vůně ovocných koláčů. Takový je jednoduchý dům na švédském ostrově Skarpö.

Promotion
Promotion
Terezie Benoni | 2. 05. 2021

Klasický švédský dům najdeme na největším souostroví Švédska v Baltském moři, které se skládá zhruba ze třiceti tisíc ostrovů a ostrůvků. A na jednom z nich stojí tento pohádkový dům, který nabízí idylické prostředí, kde se zastavil čas. Vilka postavená už v roce 1904 nese název Villa Solbacken a je dílem známého švédského architekta Carla Viktora Edlunda. Dům je obložen žlutě malovanými prkny s bílými detaily, okna a dveře jsou nalakované zeleně. Od doby svého vzniku měl dům pouze 3 vlastníky a každá z rodin zde strávila dlouhé a šťastné roky.
 

Místo, kde se zastavil čas

Sedmipokojový dům má obytnou plochu 160 metrů čtverečních a od doby svého vzniku prošel jen minimální proměnou. Nechybí ale moderní kuchyně a rekonstruované koupelny. Ložnice jsou v prvním patře, zatímco v přízemí společné obytné prostory. O teplo v domě se stará hned několik původních kachlových kamen. V domě jsou hned troje a všechny od renomované značky Rörstrand. Villa Solbacken má jedinečnou atmosféru, kterou vytváří směsice různých tapet, kvalitních koberců a původního nábytku. Červený nábytek v jídelně ve stylu Carla Larssona (švédský malíř, grafik a ilustrátor, který se stal známý obrazovými publikacemi, v nichž zachytil život na švédském venkově a každodennost své rodiny) a zelený nábytek v ložnici pocházejí z roku 1904. V patře jsou 4 ložnice, jedna hlavní a tři menší. V hlavní ložnici nechybí kachlová kamna. Každou z ložnic zdobí originální tapety a mají vlastní menší šatny.

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion