Přejít k hlavnímu obsahu
Inspirace

V centru Brna navrhla stylovou zmrzlinárnu, která pracuje s historií místa

Info ikona
V centru Brna navrhla stylovou zmrzlinárnu, která pracuje s historií místa

Prostor zmrzlinárny se nachází v centru Brna na ulici Minoritská v památkově chráněném měšťanském domě s dlouhou historií. Prostor je tvořen klenbou a je poměrně malý, o to větší byl pro architektku výzvou.

Terezie Benoni | 8. 08. 2022

Zadáním pro architektku Barboru Kudelovou z ateliéru Holky rády architekturu bylo vytvořit provozovnu, která obsahuje malé zázemí (přípravna) a výdejní místo s mrazícími boxy. Zmrzlinárna Ještě Jednu pracuje s historií místa, využívá kleneb a oblouků a odkazuje k původu italského produktu na českém místě. Prostor přípravny a výdeje byl oddělen skleněnou příčkou. „Člověk za sklem se tak stává alchymistou, který míchá a připravuje zmrzlou pochutinu. Výdejní pult svým tvarem a texturou (kanelurou odlitou z bílého betonu) odkazuje ke starořímské historii a stává se stěžejním místem prostoru. Přední část doplňuje vestavěný mrazící box s kelímky, které si může zákazník odnést domů,“ vysvětluje autorka tohoto citlivého konceptu.

S citem pro detail

Detailem jsou nerezová umyvadla, kašny, které připomínají pouliční kašny jižanských států. Tady slouží k umytí rukou, za barem potom doplňují z hygienických požadavků třetí umyvadlo.„Prostor je HRA s třemi “O”. Odkaz, odraz a oblouk. Člověka pokaždé chytí za srdce jiný detail,“ pochvaluje si Barbora Kudelová. Ta v interiéru použila světla z lakovaného kovu a také jedno stylové Spaherae od studia Dechem. Klasické obklady jsou značky Winckelmans, jemná betonová stěrka na podlaze je od Dekor Italia. Celý interiéru zútulňují textilní závěsy Zips Interier, které oddělují úložné prostory.

O studiu

HRA neboli Holky Rády Architekturu je mladé dámské uskupení, které tvoří Barbora Kudelová a Kristýna Sirová, spolužačky z brněnské fakulty architektury. Studio založily v roce 2020 a od té doby se, ať už společně nebo každá zvlášť, věnují různým projektům. V portfoliu najdeme převážně interiéry, ale v poslední době přibývají projekty rodinných domů, veřejných prostranství a dalších zajímavých témat.

Zdroj informací: Holky Rády Architekturu, linka.news