Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Chata na kolech jako laciné bydlení pro všechny, kteří milují přírodu, minimalistický design a maximální soběstačnost

Únik do klidu a přírody vyhledává stále víc lidí. Pořídit si ale chatku je nejen ekonomicky náročné, ale čeká vás s ní spousta starostí. Jako ideální kompromis se tak ukazují miniaturní dřevostavby, které mají jen samá pozitiva.

Terezie Benoni | 8. 08. 2023

Spojení s přírodou a pocit velkého prostoru vám na zdánlivě malé ploše 2,7 x 7,1 metrů umožňuje velkoformátové prosklení od stropu až k zemi. Chatka nazvaná Extasy od české firmy BAYAYA používá v maximální míře přírodní materiály. Promyšlená koncepce autora modulární konstrukce architekta Petra Šindeláře z ateliéru VLLNNA s řadou detailů od interiérového studia MOONSUN, tak představuje unikátní koncept nejen víkendového bydlení. Zateplení je formou technického konopí v tloušťce 12 cm, místo sádrokartonu jsou použité dřevěné smrkové biodesky, z Českých luhů a hájů, v tloušťce 19 mm jak v interiéru, tak exteriéru. Provětrávaná střecha může být osázená rostlinami a docílit tak ještě většího splynutí s přírodou, zelené střechy současně skvěle fungují jako přírodní klimatizace. V chatce se pohodlně vyspí dvě osoby, ale je možnost prostor na spaní rozšířit až na 3 dospěláky a jedno dítě. Minimalismus podporují i speciální posuvné dveře se skrytým rámem. Největší okno, u kterého je sezení, je vybaveno trojsklem pro maximální tepelný komfort při sezení u okna s knížkou i v zimě. Teplo vám při energetické krizi zajistí vlastní kamna s možností vaření, ale zároveň jsou instalovány i topné infračervené panely (nevíří prach a poskytují sálavé teplo podobně jako oheň) s možností vzdáleného ovládání přes aplikaci. Součástí maringotky je i venkovní uzamykatelná technická místnost která pojme jak veškerou technologii, včetně například bateriových úložišť pro solár, tak třeba i úklidové a zahradní prostředky, lyže a další.

Galerie: Maringotka pro dokonalý pobyt v přírodě
Mohlo by se vám líbit

Jiří Langmajer nás exkluzivně pozval na návštěvu svého kutlochu

Místo, kde se učí divadelní role, odpočívá, poslouchá jazz, nebo řádí s čtyřletým vnukem. Takový je výsledek radikální proměny zahradního domku, který po deseti letech konečně plní svůj účel.
marianne.cz

Výhled na hvězdy se neomrzí

Minimalismus podporují i speciální posuvné dveře se skrytým rámem. Největší okno, u kterého je sezení, je vybaveno trojsklem pro maximální tepelný komfort při sezení u okna s knížkou i v zimě. Teplo vám při energetické krizi zajistí vlastní kamna s možností vaření, ale zároveň jsou instalovány i topné infračervené panely (nevíří prach a poskytují sálavé teplo podobně jako oheň) s možností vzdáleného ovládání přes aplikaci. Součástí maringotky je i venkovní uzamykatelná technická místnost která pojme jak veškerou technologii, včetně například bateriových úložišť pro solár, tak třeba i úklidové a zahradní prostředky, lyže a další. Chatka nabízí mimo flexibilní rozšiřování také širokou škálu modifikací. Exteriér poskytuje prostor pro terasu o velikosti až 2,5 x 6 metrů, kterou hravě proměníte v taneční parket, venkovní grilování s přáteli nebo venkovní ložnici pro spaní pod širákem.

Zdroj článku

Související články

Byt
Stará se o bezdomovce, přitom ji živí interiérový design: Navštivte domov plný elegance a klasických kousků

Stará se o bezdomovce, přitom ji živí interiérový design: Navštivte domov plný elegance a klasických kousků

Dům
Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Lidé a místa
Dlouhé roky hledala šťastný domov: Nakonec proměnila obývací pokoj ve stylový ráj

Dlouhé roky hledala šťastný domov: Nakonec proměnila obývací pokoj ve stylový ráj

Byt
Nevyužitá bazénová hala v Bratislavě se proměnila v jeden z nejkrásnějších interiérů loňského roku a nyní slouží jako vícegenerační bydlení

Nevyužitá bazénová hala v Bratislavě se proměnila v jeden z nejkrásnějších interiérů loňského roku a nyní slouží jako vícegenerační bydlení