Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Doma nemá jedinou věc navíc

Info ikona
Dům bez zbytečných věcí

Pro Hannah Beaumont je zásadní udržitelný životní styl. Nejenže na něm založila své podnikání v textilním průmyslu, ale na udržitelných základech vybudovala i svůj vlastní domov.

Terezie Benoni | 5. 06. 2022

„Jsem šestatřicetiletá podnikatelka žijící v Manchesteru v Anglii s manželem a psem. Vlastním značku oblečení Beaumont Organic a žiji udržitelným životním stylem, který se odráží ve všech aspektech mého života. Můj dům je naplněn pouze věcmi, které mají svůj účel a které jsou používány a milovány,“ vysvětluje Hannah Beaumont svůj životní postoj. „Náš dům je minimalistický a především vzdušný. Snažila jsem se vytvořit místo, kde si můžete po náročném pracovním dni odpočinout a cítit se klidně. V interiéru jsem použila hodně bílé barvy a přírodních materiálů. Najdete tu cihly, dřevo i beton a tyto materiály společně vytvářejí jedinečnou atmosféru. Ačkoli je dům velký, nechtěla jsem zbytečně moc nábytku. Mám ráda volný prostor.”

Galerie: Dům bez zbytečných věcí
Mohlo by se vám líbit

Náročná rekonstrukce

„Dům je starý více než 100 let. Koupili jsme ho s manželem v roce 2015. Tehdy byl rozdělený do tří bytových jednotek. Pustili jsme se do rozsáhlé rekonstrukce,“ vzpomíná Hannah. „Celkem rekonstrukce trvala asi rok a půl. Nejdřív jsme 9 měsíců bořili stávající stěny, dalších devět měsíců jsme budovali. Dnes má dům celkem 4 podlaží. V přízemí je obývací pokoj a kuchyň a vstupní hala. V prvním patře je hlavní ložnice, šatna a ložnice pro hosty. V nejvyšším patře je další útulná ložnice a pak ještě jedna pro návštěvy. V suterénu máme 3 místnosti, které slouží jako sklad a sklep,“ popisuje Hannah, která většinu nábytku pořídila z druhé ruky. Co se jí nepodařilo sehnat v bazarech, pořídila od lokálních řemeslníků, které zastupují značky jako One World, Lom Bok nebo Bo Concepts. „Je pro mě zásadní, aby měly všechny věci své místo, aby byl prostor vzdušný a bez chaosu. Nesmím zapomenout na dostatek přirozeného denního světla. Líbíl se skandinávský styl a dávám přednost bílé barvě.“

Zdroj informací: Hannah Beaumont-Laurencia, instagram.com/hannahbeaumontlaurencia

Mohlo by se vám líbit