Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Doma nemá jedinou věc navíc

Info ikona
Dům bez zbytečných věcí

Pro Hannah Beaumont je zásadní udržitelný životní styl. Nejenže na něm založila své podnikání v textilním průmyslu, ale na udržitelných základech vybudovala i svůj vlastní domov.

Terezie Benoni | 5. 06. 2022

„Jsem šestatřicetiletá podnikatelka žijící v Manchesteru v Anglii s manželem a psem. Vlastním značku oblečení Beaumont Organic a žiji udržitelným životním stylem, který se odráží ve všech aspektech mého života. Můj dům je naplněn pouze věcmi, které mají svůj účel a které jsou používány a milovány,“ vysvětluje Hannah Beaumont svůj životní postoj. „Náš dům je minimalistický a především vzdušný. Snažila jsem se vytvořit místo, kde si můžete po náročném pracovním dni odpočinout a cítit se klidně. V interiéru jsem použila hodně bílé barvy a přírodních materiálů. Najdete tu cihly, dřevo i beton a tyto materiály společně vytvářejí jedinečnou atmosféru. Ačkoli je dům velký, nechtěla jsem zbytečně moc nábytku. Mám ráda volný prostor.”

Náročná rekonstrukce

„Dům je starý více než 100 let. Koupili jsme ho s manželem v roce 2015. Tehdy byl rozdělený do tří bytových jednotek. Pustili jsme se do rozsáhlé rekonstrukce,“ vzpomíná Hannah. „Celkem rekonstrukce trvala asi rok a půl. Nejdřív jsme 9 měsíců bořili stávající stěny, dalších devět měsíců jsme budovali. Dnes má dům celkem 4 podlaží. V přízemí je obývací pokoj a kuchyň a vstupní hala. V prvním patře je hlavní ložnice, šatna a ložnice pro hosty. V nejvyšším patře je další útulná ložnice a pak ještě jedna pro návštěvy. V suterénu máme 3 místnosti, které slouží jako sklad a sklep,“ popisuje Hannah, která většinu nábytku pořídila z druhé ruky. Co se jí nepodařilo sehnat v bazarech, pořídila od lokálních řemeslníků, které zastupují značky jako One World, Lom Bok nebo Bo Concepts. „Je pro mě zásadní, aby měly všechny věci své místo, aby byl prostor vzdušný a bez chaosu. Nesmím zapomenout na dostatek přirozeného denního světla. Líbíl se skandinávský styl a dávám přednost bílé barvě.“

Zdroj informací: Hannah Beaumont-Laurencia, instagram.com/hannahbeaumontlaurencia