Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Hollywoodské hvězdy, které od ruchu města raději utekly na klidnější venkov: Podívejte se, kde dnes žije Brad Pitt, Robert Downey Jr., nebo Ashton Kutcher

Z uspěchaného velkoměsta se rozhodli odejít a najít si klidnější místo pro chvíle odpočinku. Jeden z nich v kamenném domě na mořském útesu, další ve větrném mlýně a ten poslední přestěhoval rodinu do klasické stodoly. Nechte se inspirovat!

Terezie Benoni | 9. 01. 2024

Dům v Kalifornském Carmelu je dílem slavného architekta Charlese Greena. Po letech chátrání má nového majitele, kterým není nikdo menší než slavný hollywoodský herec Brad Pitt. Fotograf Alexander Vertikoff, který pořídil v roce 1997 exkluzivní snímky této slavné stavby, nedávno řekl deníku Daily Mail: „Když jsem ho fotografoval, byl dům již delší dobu neobydlený. Už padesát let je ve stavu věčného dokončování a bylo těžké říct, co jsou všechny místnosti zač a jaký s nimi měl původní majitel záměr. Interiér není zase tak velký, ale poskytuje dokonalé soukromí. Pozemek, na kterém je umístěný, je zkrátka dokonalý.“ Do tohoto místa se architekt domu zamiloval už v roce 1918, kdy ho oslovil spisovatel Daniel Lewis James, aby mu s realizací pomohl. Usedlost, později pojmenovaná "Seaward", se následně stala domovem spisovatelovy rodiny na dalších 20 let. Poslední roky byl dům neobydlený. Není úplná náhoda, že si Brad Pitt vybral právě toto místo. V nedaleké kalifornské Goletě má dům na pláži, který pořizoval v době, kdy byl ženatý s Jennifer Aniston. A není zdaleka sám, kdo si divoké pobřeží zamiloval. V roce 1986 se stal starostou města Carmel-by-the-Sea herec a režisér Clint Eastwood, který zde dodnes žije. Pitt je údajně milovníkem rustikálního stylu bydlení.

Galerie: Dům na útesu Brada Pitta
Mohlo by se vám líbit

David a Victoria Beckhamovi v dokumentu neodhalili pouze soukromý život ale také nádherný rustikální domov

Sídlo v Cotswoldu za 12 milionů liber se objevuje v několika scénách čtyřdílného seriálu Netflix nazvaném „Beckham“, který sleduje kariéru bývalého hráče Manchesteru United a mapuje nejen jeho profesní kariéru, ale poodhalí leccos z jeho soukromého života.
marianne.cz
Info ikona
Robert Downey Jr. se zamiloval do historického mlýna z konce 19. století

Robert Downey Jr. se zamiloval do historického mlýna z konce 19. století

Excentrický herec víc, než po moderním bydlení, zatoužil po klasické dřevostavbě v rustikálním stylu. Dokonale se na historickém domě nazvaném Edward DeRose Windmill Cottage, shodl také se svou ženou, filmovou producentkou Susan Nicole Downey. Jejich domovem se po půl roce hledání stal starý mlýn v East Hamptonu, na východním pobřeží Long Islandu. O pomoc se zařízením interiéru poprosili newyorského designéra Joa Nehamama. Ten dostal na realizaci necelé dva měsíce. Výhodou bylo, že v dřevostavbě nebylo tak těžké úpravy realizovat. Zásadní proměnou prošel obývací pokoj v přízemí domu, který byl zvětšený, dominantou se stal veliký krb, který navrhl umělec Peter Lane. Dům se nachází na čtyřakrovém pozemku, kromě hlavní budovy je zde ještě dům pro hosty. Dominantou je již zmiňovaný větrný mlýn, který ale nikdy nebyl funkční, jedná se pouze o umě vytvořenou repliku ikonického větrného mlýna, který býval po staletí symbolem East Hamptonu. V budově mlýna je kancelář a knihovna. Domu nechybí příjemná domácí atmosféra, a hlavně smysl pro humor, který je pro jeho majitele typický.

Galerie: Mlýn Roberta Downeyho
Mohlo by se vám líbit

Veronika Arichteva finišuje své vysněné bydlení: Nahlédněte do pokojíku staršího syna

Už je to více než dva roky co manželé Arichtevovi pořídili stavbu z roku 1870. Náročná rekonstrukce je konečně u konce a nyní přišla ta příjemnější část, zařídit interiér. Exkluzivně vás zveme na návštěvu jednoho z dětských pokojů, který je synonymem pohodlí a elegance.
marianne.cz
Info ikona
Ashton Kutcher, Mila Kunis a jejich moderní pojetí klasické stodoly

Ashton Kutcher, Mila Kunis a jejich moderní pojetí klasické stodoly

Na kopci vysoko nad rušným Los Angeles si hvězdný herecký pár postavil ojedinělý dům, který zcela narušuje tradici zdejších budov. Dveře svého domova exkluzivně otevřeli časopisu Architectural Digest. Na pozemku o rozloze šest akrů je hlavní budova spojená s domem pro hosty, který slouží také jako dům pro zábavu. Nechybí ani krytá venkovní kuchyně určená pro grilování. „Chtěli jsme, aby náš dům vypadal jako stará stodola,“ vysvětluje Ashton Kutcher. „Šlo nám o to, docílit pocitu, že zde dům stojí desetiletí. Zároveň aby byl moderní a současný.“ Realizace se táhla dlouhých pět let. Svou důvěru při návrhu i následné stavbě domu svěřili do rukou architekta Howarda Backena z firmy AD100 Backen & Gillam Architects. „Ashton a Mila jsou dva z nejchytřejších a zvídavých lidí, se kterými jsme kdy pracovali. Mluvili jsme s nimi o každém detailu, což nebývá běžné. Po celou dobu realizace byli s námi jako skuteční členové konstrukčního týmu a účastnili se celého toho dlouhého a komplikovaného procesu," pochvaluje si stavitel, který se pokusil vytvořit udržitelný domov pro oba herce a také jejich dva syny, Wyatta a Dimitriho. Dům je zcela poháněn fotovoltaikou a ve skutečnosti produkuje podstatně více energie, než nemovitost vyžaduje.

Galerie: Vysněné bydlení Ashtona Kutchera a Mily Kunis

Zdroj informací: Architectural Digest, Douglas Friedman, www.dailymail.co.uk, Variety, People, www.homesandgardens.com, www.bhsusa.com

 

Zdroj článku

Související články

Móda
Nejstylovější maminky, které ovládly těhotenskou módu: Od princezny Kate, Ewa Farne až po Hailey Bieber

Nejstylovější maminky, které ovládly těhotenskou módu: Od princezny Kate, Ewa Farne až po Hailey Bieber

Zábava
Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Životní styl
5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

Krása
Žiletku vyhoďte do koše. Pro dokonale hladkou pokožku jednou pro vždy zkuste efektivnější metody

Žiletku vyhoďte do koše. Pro dokonale hladkou pokožku jednou pro vždy zkuste efektivnější metody