Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Hvězdné letní návštěvy: Je vám bližší bohémský styl bydlení moderátorky Nikol Moravcové nebo nadčasová elegance herečky Vlastiny Svátkové?

Jedna si zamilovala uvolněný boho styl, který po prázdninách vyloženě křičí, druhá sáhla po osobité eleganci, která nikdy neomrzí. Nahlédněte do atypického pražského podkrovního bytu s útulnou terasou a do kouzelného domu uprostřed meditativní zahrady.

Terezie Benoni | 11. 06. 2024

Na Letné bydlíme už osmým rokem a za tu dobu prošel byt několika proměnami. Tou nejvýraznější bylo vytvoření dětského pokojíčku z naší ložnice, kterou jsme kvůli tomu přenesli do obýváku spojeného s kuchyní,“ vypráví Nikol. Dispozice bytu je 2+kk a obytná plocha 65 m². Pražskou Letnou si nemůže vynachválit. Její strategické umístění mezi dvěma velkými parky je splněný sen každého rodiče i majitele psa. „Mým nejoblíbenějším místem je proto i Stromovka. Samotný byt si nás získal hlavně díky svému podkrovnímu charakteru, dostatkem světla a velké terase s krásným výhledem. Je to takový B.O.H.O. domov. Útulný, osobitý, plný dřeva a přírodních materiálů. Často od návštěv slýcháme, že byt dost odráží náš charakter. Zejména tedy ten můj, protože se řídím heslem „more is more”. (smích) Už se tady ale pomalu nedá hnout. I stěny jsou plné fotek a obrázků.“ Domov energické moderátorky je plný nejen věcí, ale také života. „Nejoblíbenějšími kousky jsou bezesporu piano a gauč. Manžel hraje, malá zpívá a já do toho tancuju. To je náš domov. Někdy k tomu přidáme i domácí kino a promítání filmů na plátně.“

Galerie: Bohémský styl bydlení moderátorky Nikol Moravcové
Mohlo by se vám líbit

Herec Štěpán Benoni nás exkluzivně pozval na návštěvu svého vysněného kanadského srubu na Šumavě

Splněný sen. Tak bychom mohli v jednoduchosti popsat bydlení herce Štěpána Benoniho a jeho ženy Vlaďky, kteří se před několika lety rozhodli opustit rušný městský život a raději pořídit dřevostavbu, dva psy a dva koně. Jaké výzvy na ně čekaly?
marianne.cz

Hledala domov pro tři syny i dostatek soukromí

„Měla jsem jasný záměr, vizi, za kterou jsem si šla. Věděla jsem, že potřebuju najít nový domov po rozvodu pro sebe a své tři syny, ale nechala jsem naprosto otevřené, jestli to bude byt, dům, nebo jen pozemek. Hledala jsem intenzivně, na všechno, co mě zaujalo, jsem se jela podívat. A pak jsem dala na pocit, na intuici,“ popisuje herečka Vlastina Svátková cestu k vysněnému domovu, pro kterou byla prioritou velká okna s výhledem do divoké, vzrostlé zahrady a dostatek soukromí.
 Svůj dům našla na realitce a celý ho zařídila sama. „Miluju knihy o designu, na instagramu nebo pinterestu vydržím celé hodiny sedět a hledat designové kousky, ani se nepotřebuju najíst. A věděla jsem, co chci. Z garáže jsem udělala druhou koupelnu, šatnu a přistavěla ložnici, z níž se dá vyjít ven na společnou terasu s bioklimatickou pergolou. Trochu jsme se báli, aby nám pergola nevzala moc světla, ale vůbec ne, naopak nás jenom ochránila před hodně ostrým sluncem, a když prší, můžeme pod ní sedět a nezmokneme. Bazén jsem se rozhodla udělat ze dne na den. Původně tady byl takový ten klasický kulatý modrý, ale já chtěla vodní plochu jako dominantu zahrady, i když se tam nebudeme koupat. Takže biobazén byl jasná volba.“

Galerie: Dům Vlastiny Svátkové
Marianne je i na socialních sítích: Rozhovory s osobnostmi

Čtěte také: Veronika Arichteva svým synům zařídila dokonalé pokoje: Pro puberťáka elegantní a stylový, pro menšího prostor plný zábavných vychytávek

Už dávno nemusí dětské pokoje zářit barvami a hýřit nevkusem. Své o tom ví také oblíbená herečka Veronika Arichteva, která v loňském roce dokončila rozsáhlou rekonstrukci stoleté vily a svým dětem zařídila vkusné a zcela nadčasové pokoje.
Zdroj článku

Související články

Lidé a místa
Na zmrzlinu jedině do Brna: Kromě sladké pochoutky můžete obdivovat také měšťanský dům s dlouhou historií

Na zmrzlinu jedině do Brna: Kromě sladké pochoutky můžete obdivovat také měšťanský dům s dlouhou historií

Lidé a místa
Romantika v Lužických Horách: Luxusní Glamping, kde přímo z postele pozorujete východ slunce

Romantika v Lužických Horách: Luxusní Glamping, kde přímo z postele pozorujete východ slunce

Lidé a místa
Dům na Pálavě uprostřed vinic je inspirovaný klasickou stodolou a na jeho stavbu použili místní materiály

Dům na Pálavě uprostřed vinic je inspirovaný klasickou stodolou a na jeho stavbu použili místní materiály

Lidé a místa
Chytré ubytování pro čtyři: Mobilní ekologický domek šetří přírodu a nabízí překvapivý luxus v kouzelné české divočině

Chytré ubytování pro čtyři: Mobilní ekologický domek šetří přírodu a nabízí překvapivý luxus v kouzelné české divočině