Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Kouzlo starého a praktičnost nového

Krásná francouzská rodina inspiruje tím, že vkusně a stylově se dá žít i se starým nábytkem. Majitelka Coralie má skvělé nápady, jak šikovně zkombinovat staré s novým tak, aby byl interiér maximálně praktický a zároveň stylový.

Terezie Benoni | 20. 05. 2023

Coralie, zakladatelka blogu a instagramového účtu @ellesenparlent, nás pozvala na návštěvu k sobě domů ve francouzské oblasti zvané Isère, kde žije se třemi kočkami, dvěma psy, dvěma dětmi a manželem. Její rodina nadchla internet především tím, jak je možné zkombinovat staré s novým. „Ráda spojuji kouzlo starého s praktičností nového. Například tím, že si pořídíte obrovskou šatní skříň na míru, ale použijete v ní staré dveře. Nakonec působí tak, že zde vždycky byla,“ vypráví Coralie. Dům, který vypráví příběh: to je pocit, který vás zaplaví hned za vchodovými dveřmi. K vytvoření tohoto dojmu se inspiruje čtyřmi ročními obdobími. Můžete zde vidět sušené květiny, košíky nebo dokonce malé dekorace na podnosech. Atmosféra starožitnictví s nádechem moderny: to je venkovský dům, o kterém vždy snila. Bílá, krémová a béžová s pár akcenty jasných barev v závislosti na dané místnosti. Při pohledu na tento interiér cítíte obrovskou dávku inspirace. „Už léta jsem fanouškem sušených květin. Jsou k ničemu a sbírají prach, ale zároveň jsou hezké a ve váze vydrží roky."

 

Galerie: Na návštěvě ve francouzském Isère
Mohlo by se vám líbit

Nenápadný dům v krajině je kompletně pokrytý přírodním cedrovým obkladem

Cílem architektů ze studia La Shed Architecture bylo vytvořit dům, který dokonale zapadne do krajiny a bude maximálně nenápadný. Exteriér z cedrového dřeva celkovému vyznění zásadně pomohl.
marianne.cz

Poetické dětské pokoje, vintage kuchyně a uklidňující obývací pokoj

Obývací pokoj má příjemnou a útulnou atmosféru. Závěsy na vysokých oknech vytváří tlumené světlo. Interiéru dominují přírodní materiály jako je surové dřevo na podlaze, rostliny, pampová tráva, dřevěný konferenční stolek a komoda s četnými a důmyslnými úložnými prostory. Zatímco barvy zůstávají převážně světlé, celkový vzhled umocňují červené akcenty na křesle a koberci. „Polštáře, které zdobí moji pohovku, velmi usnadňují změnu dekoru tím, že jednoduše vyměním jejich povlaky a pokoj má rázem úplně jiné vyznění,“ vysvětluje Colarie, která ráda nakupuje na stránkách Westwing. Když se do svého nynějšího domova s manželem přestěhovali, úplně odstranili starou kuchyň a začali interiér zařizovat od nuly. Jejich cílem bylo zbavit se vysokých skříněk, mít otevřené dřevěné police a použít vintage design na baterii a obkladu. Ostatní příslušenství také vybírali velmi pečlivě a hledali vše v retro vzhledu, a to od měděných pánví až po domácí spotřebiče. Když se Coralie zeptáte, co podle ní nesmí chybět v dětských pokojích, má jasno: „Velké a útulné koberce, kde si můžete lehnout, hrát fotbal, číst knihy nebo přemýšlet o světě kolem sebe. Ale také místo pro hračky. Koneckonců jsou to místnosti, kde s nimi chcete strávit hodiny." Díky půlnoční modři a terakotovým barvám se dětské pokoje proměnily v začarované země, daleko od stereotypní modré a růžové. Pomyslnou třešničkou na dortu je houpací křeslo na vyprávění v jedné místnosti a pohodlné nízké kožené křesílko v druhé místnosti.

Mohlo by se vám líbit

Světlé dřevěné podlahy, odhalené cihlové zdi a moderní design

Jak to dopadne, když se v interiéru potká design dvacátých let minulého století, s tím z padesátých let? A co když se do toho přimíchá i něco ze současnosti? Nechte se inspirovat!
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Dům
Vilu postavili holýma rukama: Podařilo se jim vytvořit dokonalé místo pro odpočinek a relaxaci

Vilu postavili holýma rukama: Podařilo se jim vytvořit dokonalé místo pro odpočinek a relaxaci

Byt
Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky

Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky

Poradna
KVÍZ: Praní prádla rozhodně není raketová věda: Ovládáte řeč pracích symbolů?

KVÍZ: Praní prádla rozhodně není raketová věda: Ovládáte řeč pracích symbolů?

Byt
Příběh neuvěřitelné proměny panelákového bytu: Jak se samoživitelce podařilo pro sebe a dvojčata vytvořit moderní a pohodlný domov

Příběh neuvěřitelné proměny panelákového bytu: Jak se samoživitelce podařilo pro sebe a dvojčata vytvořit moderní a pohodlný domov