Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Malý obývací pokoj byla velká výzva

Info ikona
 Nizozemský dům v eklektickém stylu

Trvalo dlouho, než si Carla našla svůj vlastní styl, ve kterém je jí dobře. Předcházela tomu řada neuvážených nákupů a z nich pramenila špatná nálada. Dnes už ví, že se musí držet především vlastního instinktu.

Terezie Benoni | 7. 08. 2022

Carla Bast je dáma v nejlepších letech a také proto jí velmi záleží na tom, jak bydlí. „Mám dvě děti, tři vnoučata a už 43 let jednoho manžela. Bydlíme v nizozemském Utrechtu. Dům máme už 32 let v podnájmu. V současné chvíli tu bydlíme s Johnem sami, protože děti už vyletěly z hnízda,“ směje se Carla. „Vzpomínám si, když jsme se poprvé podívali dovnitř domu. Byla jsem šťastná a měla jsem pocit domova.“ Vzpomíná na začátky bydlení v rohovém domě s kouzelným podkrovím. „Během všech těch let jsme vyzkoušela snad všechny styly bydlení. Od rustikálního, před industriální až k současnému eklektickému stylu.“

Galerie: Nizozemský dům v eklektickém stylu

Zakotvila v eklektickém stylu

Dominantou interiéru jsou pečlivě opečovávané pokojové rostliny, které dodávají eklekticky zařízenému interiéru na divokosti. „Moje nejoblíbenější místo je na gauči a mám velikou radost, jak se mi podařilo zařídit ložnici, která má jinou atmosféru než zbytek domu,“ říká Carla, která se často inspiruje na sociálních sítích, nebo v časopisech o bydlení. „Vždycky se ale snažím, abych jakoukoli inspiraci přetvořila na svůj vlastní styl. Nechci kopírovat někoho jiného, je pro mě zásadní, abych se doma skutečně cítila jako ve svém domově.“ Pravidelně nakupuje nábytek i dekorace v H&M, Ikea, Loods 5, Kwantum a Karwei. „Nejsem spokojená s naším podkrovím, které ještě dozná změn!”

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: Carla Bast