Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Míra Hejda odtajnil další ze svých apartmánů snů, celou proměnu doprovázely i krušné chvíle

Info ikona
Molo Lipno apartmán

„Bylo zajímavé zjištění, že je náročnější upravovat již hotový byt v developerském standardu, než dělat kompletní rekonstrukci,“ konstatuje Míra Hejda, který se s odvahou pustil do opravy apartmánů na Šumavě.

Terezie Benoni | 6. 09. 2023

Navštivte s námi dva apartmány, do jejichž designové proměny se pustil podnikatel a producent TV pořadů Míra Hejda. Tentokrát je místem děje Lipenská přehrada, které se často přezdívá české moře. Tato atraktivní lokalita se stále rozrůstá. Oba byty v developerském projektu proměnil v unikátní celek s jedinečným interiérovým vybavením, který plynule navazuje na prostornou terasu. „Tento příběh mě utvrdil v tom, jak důležité je plánovat rekonstrukci předem včetně všech technických detailů. V tomto případě jsem do projektu vstoupil až ve fázi finálně hotového bytu k předání v developerském standardu, což velmi omezilo možnou kreativitu. Když už je jednou vymalováno, nechce se vám řezat do betonového stropu, abyste například posunuli kabel k lustru nad kuchyňským stolem. Podobně to platí i pro vybavení a barvy v interiéru, které už byly do jisté míry dány například zvolenou podlahou,“ říká Míra Hejda. Výraznou proměnou prošla také velká terasa, která se díky kvalitní zahradní architektuře pod vedením odborníků ze Zahradnictví Plzeň stala doslova zelenou oázou. Terasa byla osazena obřími květináči s vlastním zavlažováním. Vyplňují je rostliny, které odpovídají místní vegetaci. Místo stolu na terase byl zvolen obří kmen starého topolu, ze kterého se tvořila i další část interiéru, například obložení stěn v předsíni. Příjemnou venkovní atmosféru pak dotváří venkovní ohniště.

Galerie: Design na Lipně
Mohlo by se vám líbit

Příroda venku i uvnitř

Hlavním úkolem bylo dostat do interiéru co nejvíce přírodních materiálů tak, aby designové vybavení odpovídalo charakterem lokalitě. Nábytek byl tvořen převážně na míru a ze dřeva. Jedná se o poctivou řemeslnou výrobu společnosti WoWood, která se zabývá zpracováním dřeva starých stromů, které bylo nutné porazit při realizaci dopravních staveb, padly za oběť škůdcům, nebo přírodním živlům. Apartmán je vybaven i kuchyňskými spotřebiči Asko ve skandinávském designu, nechybí, italské zdravotní matrace Magniflex a chytrou domácnost zajišťuje TESLA Smart. Míra Hejda si na vlastní kůži zažil i krušné chvíle, které celou proměnu doprovázely. „Mám radost z toho, že se povedlo udělat něco zcela jiného a inovativního. Stále se v základu jedná o ruční práci se starým dřevem, která pro Molo Lipno apartmán ale ani v náznaku nekopíruje předchozí projekty,“ říká Míra Hejda.

 

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: Molo Lipno apartmán, @molo_lipnoapartman, Míra Hejda

Zdroj článku