Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Novinky

Vždycky to může být o kousek lepší

Již čtvrtým rokem je šéfredaktorkou Marianne Bydlení Karolína Hůlová, která stála už u zrodu oblíbeného časopisu. Ani po letech ji svět bydlení nepřestává fascinovat. Říká, že když se člověk dobře vyspí a v klidu nají, je svět hned veselejší. A tak se snaží čtenářům poradit, jak na to.

Terezie Benoni | 15. 06. 2021

Jak vzpomínáš na svoje začátky v Marianne Bydlení?

Když jsem začínala v časopise o bydlení, byla naše práce dost jiná. Jednotlivé výrobky nebyly nafocené, a tak bylo běžnou praxí, že naši profesionální stylisté obíhali obchody, půjčovali si věci a fotografové je nafotili, abychom je mohli v časopise zveřejnit. Byl to tehdejší standard. Do toho jsme s velikou produkcí dělali Proměny, které byly zcela unikátní. Marianne Bydlení bylo v lecčems průkopnické.

Stal se za tu dobu časopis tím, kdo udává nějaké trendy v interiéru?

To si myslím, že časopis nedokáže, ani to není jeho smyslem. Cílem je trendy reflektovat a představit je čtenářům, aby se sami rozhodli, co se jim líbí, hodí, jak naše tipy mohou využít u sebe doma. Náš časopis se stal takovým průvodcem, který kvalitním způsobem ukazuje různé možnosti a čtenáří už za ty roky ví, že nám můžou věřit. 

Je těžké i po těch letech přinášet stále nové věci, které budou čtenáře bavit?

Popravdě bych potřebovala, aby náš časopis měl tak třikrát takový objem. Omezený prostor je naše největší úskalí. Je toho tolik, co bychom chtěli našim čtenářům ukázat! Víc stránek, víc radosti. Taky se musíme soustředit na to, abychom naším obsahem reagovali na čtenáře a neuvízli v naší bublině. Sledujeme aktuální trendy, nové produkty na trhu, ale vždycky se snažíme používat je s velkou volností. Zahazujeme pravidla, že tohle se nesmí kombinovat s něčím jiným, jsme v tomhle ohledu velmi svobodomyslní a hraví. Vždycky je pro nás na prvním místě to, aby lidem bylo v jejich domovech dobře, abe se nebáli být osobití a originální.

Musím se ještě zastavit u Proměn, které jsou pro časopis typické. Jak to dnes je, stále mohou čtenáři časopis oslovit s prosbou o proměnu svého bydlení?

Ano, pořád nám mohou napsat, poprosit o pomoc s realizací. Potřebujeme, aby nám řekli svou představu a jaký mají rozpočet. My jim dodáme zdarma designéra, který jim profesionálně pomůže a společně se pustíme do práce. Z naší zkušenosti víme, že rada odborníka se vždycky vyplatí.

Mohlo by se vám líbit

Marianne Bydlení slaví osmnáctiny!

Těžko se tomu věří, ale tohle naše s láskou vypiplané děťátko je plnoleté. A protože za tímto úspěchem stojí především neutuchající přízeň vás, čtenářů, dárky dostanete vy!
marianne.cz

Teď se zeptám na něco osobnějšího. Když přijdeš k někomu na návštěvu, umíš se na ten nový prostor dívat jako normální návštěva, nebo už máš profesionální deformaci a přemýšlíš, kam bys posunula nábytek a jaký obraz by se tam hodil?

To víš, že jo. Všímám si hezkých momentů, řeším, co by šlo udělat jinak. Nad čím přemýšlím nejčastěji ve starších budovách, jsou původní prvky. Když se je podaří zachovat a šikovně zkombinovat s moderními věcmi, je to nádhera. A pak taky dispozice, která je úplně stěžejní pro příjemné bydlení a snadné zařizování.

U tebe doma se interiér a jeho vybavení mění často?

Znáš to s tou kovářovou kobylou? Čtenáři to mohou sami posoudit v našem aktuálním narozeninovém čísle, kde můj domov poprvé najdou nafocený. Strašně dlouho mi trvá, než se pro něco rozhodnu, promyslím, zrealizuji. Je to tím, že mi to musí skutečně sednout a na to potřebuji čas. A taky je to samozřejmě tím, že si svou vášeň pro design vystřílím v práci a pak už nemám takovou potřebu realizovat se doma. Zároveň jsem ale ráda, že je náš byt v neustálém procesu.

Jak je podle tebe důležité prostředí, ve kterém žijeme, věci, které nás obklopují?

Myslím, že víc, než si lidé uvědomují. Ale je to dost individuální. Někdo ke spokojenosti nepotřebuje kdovíjakou estetiku. Co ale podle mě potřebují úplně všichni, je funkčnost daných věcí. Aby si měli kam uložit věci, aby se mohli pohodlně vyspat, jednoduše si uvařit. Jestli k tomu budete mít vázy a dekorativní textil, to už je vedlejší. Vždycky to ale může být o trochu lepší, než to je. Spousta lidí nemá povědomí o tom, že jsou veliké rozdíly v jídelních stolech, pohodlných židlích a v kvalitních postelích. A to si myslím, že je naší prací a cílem. Ukázat čtenářům, že když se dobře vyspí a v klidu nají, je svět hned veselejší. A my jim můžeme poradit, jak na to.

Zajímá Vás bydlení Karolíny Hůlové? Toto a ještě mnohem víc najdete v narozeninovém čísle. Aktuální číslo i starší vydání Marianne Bydlení si objednejte v elektronické podobě zde. Objednat si také můžete knihu Nejzajímavější proměny a to na obchod.burda.cz. Nově nás najdete také zde: instagram.com/marianne_bydleni_cz 
 

Info ikona
Vždycky to může být o kousek lepší

Související články

Dům
Vilu postavili holýma rukama: Podařilo se jim vytvořit dokonalé místo pro odpočinek a relaxaci

Vilu postavili holýma rukama: Podařilo se jim vytvořit dokonalé místo pro odpočinek a relaxaci

Byt
Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky

Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky

Poradna
KVÍZ: Praní prádla rozhodně není raketová věda: Ovládáte řeč pracích symbolů?

KVÍZ: Praní prádla rozhodně není raketová věda: Ovládáte řeč pracích symbolů?

Byt
Příběh neuvěřitelné proměny panelákového bytu: Jak se samoživitelce podařilo pro sebe a dvojčata vytvořit moderní a pohodlný domov

Příběh neuvěřitelné proměny panelákového bytu: Jak se samoživitelce podařilo pro sebe a dvojčata vytvořit moderní a pohodlný domov