Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

KVÍZ: Otestujte si své znalosti a zjistěte, zda jste připraveni být členem bytového družstva!

Info ikona
Zjistěte, zda máte všechny potřebné znalosti o základních pojmech, které by měl znát každý člen bytového družstva. Jste připraveni proniknout do světa správy bytů?

Zjistěte, zda máte všechny potřebné znalosti o základních pojmech, které by měl znát každý člen bytového družstva. Jste připraveni proniknout do světa správy bytů?

Terezie Benoni | 31. 07. 2023

Jestli patříte mezi majitele bytu, jistě se vám nevyhnula povinnost být členem bytového družstva. Co to vlastně je? Bytové družstvo je právní forma organizace, která umožňuje skupině osob sdílet vlastnictví a správu určitého bytového objektu. Členové bytového družstva mají možnost vlastnit nebo užívat byt v daném objektu na základě podílu, který vlastní ve společném majetku družstva. Tímto způsobem se jednotliví členové podílejí na řízení a správě nemovitosti, včetně financování oprav a údržby. Bytová družstva mají své vlastní statuty a orgány, jako je valná hromada, správní rada nebo předseda družstva. Tyto orgány jsou odpovědné za rozhodování ve všech záležitostech týkajících se správy a provozu bytového objektu. Členové bytového družstva mají povinnosti, jako je placení členských příspěvků, a také mají práva, jako je účast na valné hromadě a podíl na rozhodování o záležitostech, které se týkají družstva a jeho majetku. Jste svými znalostmi schopni rozhodovat o společném majetku a vyznáte se v základních pojmech, které se žádnému členu bytového družstva nevyhnou? Zjistěte to v našem kvízu!

 

Zdroj článku