Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Jak dopadla proměna pokojíčku pro budoucí školačku?

Lenka měla v pokoji místo postele matraci, která sloužila i na hraní. Chyběl tu psací stůl se židlí. Funkci úložného prostoru na oblečení plnila velká skříň, do níž ale dívka nedosáhla, takže si svršky nemohla udržovat v pořádku a k výběru oblečení potřebovala asistenci rodičů.

Terezie Benoni | 7. 08. 2023

Pětiletá Lenka půjde do první třídy, ale zázemí pro plnění povinností i pro hry s kamarády jí v pokoji chybělo. Teď tu má nové nápadité zařízení na míru a stylový pokoj poroste spolu s ní. V pokoji chybělo kvalitní osvětlení a problémem byly úložné plochy – policový regál u jedné stěny a textilní kapsář na druhé přestávaly stačit. Pokoj působil nezabydleně, neútulně a nedětsky. V pokoji je stylový nábytek na míru. Pod postelí na patře vzniklo zákoutí pro hry s kamarády i možnost noclehu pro hosty. Nová skříň má členitý vnitřní prostor, při jehož obsluze je Lenka soběstačná. Se skříní ladí i sestava menších skříněk. V pokoji je nový stůl a židle, nové osvětlení i dekorace, které se dají uzpůsobovat věku školačky.

Nápaditý nábytek na míru

 „Spala s námi v ložnici, protože matraci u sebe brala spíš jako místo na hraní. Chtěli jsme, aby měla stůl se židlí, kde si bude psát úkoly, neboť až do teď jí třeba k malování sloužila různá místa v bytě,“ říká maminka Kateřina. A přiznává, že už taky ztrácela trpělivost, aby s malou fintilkou trávila čtvrthodinu výběrem oděvů kvůli tomu, že Lenka do většiny útrob staré skříně nedosáhne. Představy matky s dcerou byly, že pokoj bude hodně růžový až princeznovský. Interiérová designérka Zuzana Bernasovská ale mezi vytipované tapety zařadila i jednu, která umožňovala pojmout prostor kreativněji. Šlo o bílou tapetu s veselou dekorací pastelových barev a tu si předškolačka nakonec i vybrala. Designérka navrhla nápaditý nábytek, který nechala vyrobit na míru, takže dobře využívá prostor pokoje. Díky jednotnému stylu působí kompaktně, a co víc: jde o nadčasový design, který Lenka využije i v letech puberty. 

Galerie: Pokoj pro budoucí školačku
Mohlo by se vám líbit

Krásnější byt jsme dlouho neviděli, přitom má jen třicet metrů čtverečních

Světlý interiér doplňují pouze zemité tóny, přírodní materiály a pečlivě vybrané dekorace. I přes omezený počet metrů, je tento byt ideálním místem pro život.
marianne.cz

Praktické úložné prostory

Nejpozoruhodnější z nového nábytku je postel sestávající z přízemí a patra – spací zónu má na patře a zábavní dole. „Dolní zóna se dá s pomocí závěsu snadno změnit na diskrétní zákoutí,“ vysvětluje designérka. A maminka oceňuje, že přízemí postele může fungovat i jako lůžko pro hosty. Praktická je i šatní skříň s mnoha přihrádkami a poličkami, jež se dají nastavit do různých poloh tak, aby skříň Lence posloužila bez ohledu na její momentální výšku. Polohovatelná je i židle u stolu a vnitřek komody s šuplíky stojící vedle stolu. Designérka pamatovala i na řadu užitečných doplňků, jako je dvojice vtipných stoliček, zútulňující závěsy na oknech i u postele a kvalitní osvětlení na stropě, na psacím stole a jedna lampička přímo na pelesti postele.  Na větších plochách jsou doplňky, které Lence dopřávají společnost, i když je v pokoji zrovna sama. Koberec s ptáčky i tapetu s řadou postaviček bude možné časem proměnit, přičemž zmizí i kuchyňka na hraní – jediný nábytek, který v pokoji zůstal z minulosti. Jemně hnědou dubovou dýhu a bílé lamino nábytku doplňují odstíny starorůžové na stěně u postele a teplé šedé na stěně s dveřmi.

Mohlo by se vám líbit

Minimalistický byt s Žižkovskou věží v obýváku

Množství prosklených ploch ale i poloha bytu, nacházejícího se v jedenáctém patře jednoho z krajních domů, výrazně ovlivnila i návrh interiéru. Minimalistické pojetí i zvolené materiály totiž podtrhují výjimečné výhledy do zeleně Parukářky, přes Žižkovskou věž až po Pražský Hrad.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Poradna
KVÍZ: Praní prádla rozhodně není raketová věda: Ovládáte řeč pracích symbolů?

KVÍZ: Praní prádla rozhodně není raketová věda: Ovládáte řeč pracích symbolů?

Byt
Příběh neuvěřitelné proměny panelákového bytu: Jak se samoživitelce podařilo pro sebe a dvojčata vytvořit moderní a pohodlný domov

Příběh neuvěřitelné proměny panelákového bytu: Jak se samoživitelce podařilo pro sebe a dvojčata vytvořit moderní a pohodlný domov

Dům
Návrat nadčasové elegance: Architekti navrhli rodině dům, který nadchne všechny generace

Návrat nadčasové elegance: Architekti navrhli rodině dům, který nadchne všechny generace

Lidé a místa
Kousek Skotska uprostřed Čech: Martin s partnerkou opravovali venkovské stavení dlouhé čtyři roky a dnes vás zavede do daleké historie

Kousek Skotska uprostřed Čech: Martin s partnerkou opravovali venkovské stavení dlouhé čtyři roky a dnes vás zavede do daleké historie