Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Měsíční horoskop na květen: Kdo si bude užívat lásku a kterému znamení se bude život měnit k lepšímu?

Květen přinese hned ze začátku velmi silné energie, za kterými bude stát částečné zatmění Měsíce a současně i jeho úplněk. I když to může být náročné, pomohou vám odpoutat se od všeho, co už nefunguje. Díky romantické Venuši a pečujícímu Raku ale najdete své lepší já. Co čeká v květnu zrozence právě vašeho znamení? Nahlédněte do našeho zábavného horoskopu.

Zuzana Heralová | 28. 04. 2023

Beran

Vaše ohnivá energie bude trochu vášnivější a intenzivnější než obvykle. Přičiní se o to právě úplněk a zatmění Měsíce, které vynese na povrch i nezpracované křivdy z minulosti. Ty vás brzdí v tom, o co se snažíte. Budete-li hledat způsob, jak se těchto stínů zbavit, najdete je. Uvolnění a harmonii přinese druhá polovina měsíce, kdy budete prožívat lásku a porozumění a vaše beraní emotivní duše si trochu odpočine.   

Býk

Čeká vás měsíc plný výzev. Retrográdní Merkur vás bude tlačit svou energií k tomu, abyste se vrátili k hledání odpovědi na otázku, čeho chcete v životě dosáhnout. Jaký je váš největší sen? Půjdete zpátky ke kořenům a podstatě své existence. Uvolnění od mnohdy tíživých myšlenek přijde 19. května v novoluní, kdy se uklidní napjaté vztahy v rodině, zejména pokud jste měli nějaké nedorozumění se svým partnerem. Síla a energie u vás bude dále na vzestupu.

Mohlo by se vám líbit

Špatné věci se vám v životě mohou dít kvůli karmickému dluhu: Zjistěte, zda neplatíte za svou hamižnost či sobeckost

Máte pocit, že se vám smůla lepí na paty? Dějí se vám špatné věci? Je možné, že máte karmický dluh z minulého života. Existují čtyři čísla karmických dluhů, která ovlivňují současný život jejich nositelů. Nemáte jedno z nich také vepsané v datu narození?
marianne.cz

Blíženci

5. května by mohl skončit nějaký pracovní projekt, kterému jste věnovali hodně energie. Díky tomu získáte čas být zase na chvíli sami sebou. Vesmír vám chce dát prostor k tomu, abyste si ujasnili, jakým směrem chcete v životě dále jít. V polovině května vás bude žádat Jupiter, abyste se zaměřili více na svoji duchovní stránku. Počítat můžete s podporou partnera. Nezapomínejte i na své fyzické zdraví a dejte si pozor na nachlazení a virózy. Měsíc uzavřete optimisticky a pohodově.

Rak

Může se stát, že při zatmění Měsíce ve Štíru – tedy 5. května - skončí váš milostný vztah či přátelství. Pokud se tak stane, Vesmír vám dává najevo, že daná osoba již splnila svoje poslání a už nemá být dále ve vašem životě. Nelitujte toho, už 7. května vstoupí do vašeho znamení Venuše, která vám pomůže uzdravit srdce a přitáhnout do života lásku ve všech jejích podobách. Kolem 20. května vám Mars může způsobit menší finanční problémy a výkyvy nálad, ale nepůjde o nic zásadního. Udržujte si optimismus a vše půjde hladce.  

Mohlo by se vám líbit

Africký horoskop: Jste Baobab, nebo Soudce? Odhalte svůj šťastný den i to, co jste o sobě nevěděli

Africká astrologie je jedna z nejprimitivnějších forem astrologie a je založena na principu geomantie. Zároveň je však považována za jednu z nejpřesnějších forem astrologických průvodců. Přečtěte si, jaké jste africké znamení zvěrokruhu podle data narození, co vás charakterizuje, ale také třeba jaký je váš šťastný den a váš nejlepší smysl.
marianne.cz

Lev

První květnové dny pro vás budou poměrně náročné a intenzivní, což způsobuje zmíněný úplněk a zatmění Měsíce. Blížící se změny už nejde zastavit. Na druhou stranu se vytváří prostor pro všechno dobré, co vám do života přichází. V polovině měsíce vás nasměruje Jupiter k úspěchu v pracovní oblasti, kdy se vám podaří prosadit nebo rovnou rozjet nový projekt, kterému se budete věnovat i v následujícím roce. Pokud jde o vztahy, prožijete poměrně harmonický měsíc, ve kterém budete mít čas věnovat se s partnerem sami sobě.   

Panna

Momentálně jste trochu vznětliví a toto rozpoložení bude přetrvávat ještě do 10. května. To se totiž zlepší situace v práci, kde je na vás nyní vyvíjen velký tlak. Pokud přemýšlíte o změně zaměstnání, nechte si to spíše na září, kdy už bude jasné, jaké budou vaše priority. Ve vztazích vás čeká harmonické období, kdy se znovu ujistíte, že máte ve svém partnerovi oporu, kterou potřebujete. Nezadané Panny budou mít plnou hlavu člověka, který se může zdát jako dobrá partie. Nechte ale věcem čas, zatím není potřeba dělat významná rozhodnutí.

Mohlo by se vám líbit

Bydlení podle horoskopu! Víme, co které znamení potřebuje ke štěstí

Máte rádi pořádek, eleganci, nebo potřebujete především útulný domov? Napoví to o vás datum narození a znamení zvěrokruhu, ve kterém jste se narodili. Jak je to s vašimi blízkými?
marianne.cz

Váhy

První květnový týden se vám otevřou nové možnosti v oblasti vzdělávání a studiu, o kterých jste ani nesnili. Najednou tady budou nové pohledy, nová místa, nové chutě a vy budete chtít vyzkoušet všechno najednou. Pokud se těmto tendencím otevřete, můžete si do života přitáhnout hojnost a radost, po které jste toužili. 20. května odstartuje Mars období, ve které, budete potřebovat více spánku a odpočinku, abyste načerpali ztracenou energii. Poslouchejte své tělo, které vám říká, co je správně.

Štír

Čeká vás úžasný měsíc plný emocí, pozitivních vibrací a nových vztahů. Dne 16.května vstoupí Jupiter do znamení Býka, což bude příznivá doba pro navazování milostných poměrů, ale i navazování pozitivní spolupráce všeho druhu. Dařit se vám začne významně v pracovní rovině. Nebudete mít nouzi o kreativní a ambiciózní nápady, které se vám následně podaří v dalším období roku rozvíjet. Pozor si dejte na přehnanou starostlivost, zejména dětem byste měli dát trochu volnosti. Získáte i více času sami pro sebe.

Mohlo by se vám líbit

Psychologie snů: Co znamená, když vám ve snu vypadnou zuby

Máme je všichni. Někdo se v noci dokáže proměnit v super hrdinu, který skáče po výškových budovách, jiného navštěvují noční můry plné děsu a strachu. A pak tu je jedna speciální kategorie snů, kterou bez nadsázky můžeme označit slovem „zubní“.
marianne.cz

Střelec

Po květnovém úplňku se budete cítit jako znovuzrození. Spadne z vás všechna dosavadní psychická tíha a vy změníte úhel pohledu na vnímání sebe sama i věcí kolem vás. Tato vnitřní změna se odrazí v přístupu k ostatním lidem. Někdo z vašeho života díky tomu odejde, ale někdo jiný zase přijde. Vše je dobře tak, jak se děje. Budete jednat podle toho, co cítíte a nikoli podle toho, jak očekávají ostatní. Tato změna přinese v budoucnu celkové zlepšení ve všech oblastech vašeho života.

Kozoroh

Kolem úplňku 5. května by mohl skončit nějaký pracovní či přátelský vztah. Budete to pro vás emocionálně náročnější, proto si dopřejte dostatek času, abyste tuto událost zpracovali. Obecně teď budete prožívat období, kdy si budete užívat života a bavit se. Nenechte si je protéct mezi prsty. Jupiter vám kolem 16. května připomene to, co jste měli rádi v minulosti, ale už jste na to z nějakého důvodu zapomněli. Mohou to být nějaké koníčky, kterým jste se věnovali. Od tohoto měsíce se bude váš život postupně měnit k lepšímu, vše se vám bude zdát jednodušší.

 

Mohlo by se vám líbit

Jaké je vědecké vysvětlení déjà vu? A je v pořádku, když ho zažíváte často?

Působí to jako nadpřirozený jev. Člověk se náhle ocitne v situaci, o níž má pocit, že v ní již byl, ale nebyl. Co za tím tedy je? Magie to není.
marianne.cz

Vodnář

Od začátku měsíce si všímejte jemných, ale naléhavých znamení. Jsou součástí hluboké transformace, kterou budete procházet v následujících letech. 5. května by se měla ve vašem pracovním životě uzavřít jedna etapa, díky čemuž získáte více času pro sebe a pro svou rodinu. Právě do této oblasti bude Jupiter vysílat pozitivní vibrace, což si budete užívat plnými doušky. Pozornost zaměřte i na své přátele. Někteří potřebují vaši pomoc, ale stydí se si o ni říci.

Ryby

Květen vám opět připomene to, co už dávno víte. Když se zavřou jedny dveře, otevřou se jiné! To se s největší pravděpodobností stane mezi 1. a 5. květnem, tedy v nejintenzivnějším týdnu měsíce. Až přijde 16. květen, pochopíte proč. Máte na srdci a v hlavě něco velkého, co si přejete sdělit světu. Toužíte napsat knihu, uspořádat výstavu nebo třeba začít psát blog? Ať už je to cokoli, Jupiter, který právě vstupuje do vaší oblasti komunikace, vám vaše přání pomůže uskutečnit. Bude to dlouhý proces, ale investice do něj se vyplatí.   

 

Zdroj článku

Související články

Zábava
Horoskop od 8. července: Lvi mají hledat zdroj své nejistoty, Ryby sebrat odvahu a jednat

Horoskop od 8. července: Lvi mají hledat zdroj své nejistoty, Ryby sebrat odvahu a jednat

Zábava
Horoskop na červenec: Blíženci půjdou štěstí naproti, Raci mají vážit slova

Horoskop na červenec: Blíženci půjdou štěstí naproti, Raci mají vážit slova

Zábava
Horoskop od 1. července: Panny nemají soudit podle kabátu, Váhy se ztrácet v detailech

Horoskop od 1. července: Panny nemají soudit podle kabátu, Váhy se ztrácet v detailech

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit