Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

21 osobností, které dokazují, že Chanel kostýmek nikdy nevyjde z módy

Info ikona
Kristen

Jackie Onassis, princezna Diana, ale i Billie Eilish, Amal Clooney a samozřejmě sama Coco Chanel. Všechny tyto ženy s oblibou nosily a stále nosí klasický Chanel kostýmek a jsou důkazem, že tento ikonický kousek skutečně nikdy nevyjde z módy.

Eliška Vrbová | 19. 08. 2022

Na začátku 20. století s ním Coco Chanel ve francouzské společnosti způsobila poprask, dnes se tento kousek považuje za naprostý luxus a objevil se téměř v každé Chanel kolekci pod vedením Karla Lagerfelda i Virginie Viard. Ano, řeč je o ikonickém Chanel kostýmku, který zkrátka nikdy nevyjde z módy.

Jednou z osobností, které Chanel kostýmek proslavily, je Jackie Kennedy Onassis. U Jackie se tento ikonický kousek pojí s tragickou událostí, měla ho totiž na sobě v okamžiku, kdy byl spáchán atentát na jejího manžela J. F. Kennedyho. Jackie Chanel kostýmky nosila opravdu často, černou variantu zvolila na pohřeb kardinála Cushinga. Chanel kostýmek měla v oblibě také princezna Diana, která si vybírala zejména pastelové tóny. 

Mohlo by se vám líbit

Nutno ale dodat, že Chanel kostýmek můžeme vídat i na dnešních celebritách a osobnostech. Možná si vzpomenete na udílení Oscarů v roce 2020, kdy si oversized verzi Chanel kostýmku oblékla světová hudební star Billie Eilish. Chanel kostýmek můžete také často spatřit na herečce Kristen Stewart nebo na Lily-Rose Depp. Další známé tváře, které zařadily ikonický "Chanel suit" do svých šatníků, si můžete prohlédnout v následující galerii.

Zdroj: people.com

Jak nosí Chanel slavné osobnosti?
Mohlo by se vám líbit