Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Barvou roku 2024 je jemně broskvová: Jak ji zařadit do svého šatníku?

Zatímco rok 2023 patřil výrazné růžové Viva Magenta, v následujícím roce si vychutnáme něžné objetí broskvového chmýří. Seznamte se s odstínem Peach Fuzz, který společnost Pantone představila jako barvu roku 2024.

Vzorník Pantone, který vznikl v roce 1963, je celosvětově uznávaným barevným standardem. Na jeho odstíny spoléhají grafici, návrháři nebo třeba architekti. Zároveň společnost Pantone Colour Institut každoročně volí barvu roku, která se následně odráží v módních i designových trendech. Své věštecké schopnosti společnost Pantone využila i letos v prosinci, kdy odtajnila barvu roku 2024. „Při hledání odstínu, který odráží naši vrozenou touhu po blízkosti a spojení, jsme zvolili barvu vyzařující teplo a moderní eleganci. Odstín, který rezonuje se soucitem, nabízí hmatové objetí a bez námahy spojuje mladistvé s nadčasovým,“ řekla o odstínu Peach Fuzz výkonná ředitelka Pantone Color Institute Leatrice Eiseman.

Mohlo by se vám líbit

Jak se v zimě (ne)oblékat? Vyhněte se těmto 3 druhům zimního oblečení, které zvětšují

Každá z nás chce v zimě nosit teplé oblečení, ale zároveň chce, aby jí to slušelo. To působí chvílemi jako téměř nesplnitelná disciplína, vzhledem k tomu, že velké a tlusté oblečení hřeje nejvíce. Ale není. Máme pro vás tipy, čemu se vyhnout a co naopak nosit...a stále zůstat v teple.
marianne.cz

Proč bude rok 2024 patřit broskvovému chmýří?

I když by se mohlo zdát, že výběr barvy roku je spíše nahodilý, opak je pravdou. Společnost Pantone reaguje na aktuální náladu společnosti, vnímá socioekonomické podmínky, sleduje nové umělecké vlivy, technologie, relevantní sociální média a dokonce i nadcházející sportovní události, které přitahují celosvětovou pozornost. Barva roku 2024 odkazuje k myšlence, že důležitou součástí plnohodnotného života je pevné zdraví, duševní pohoda i hřejivé teplo, které zažíváme v blízkosti naší rodiny a přátel. Jde o barvu, která symbolizuje péči, naději i mírumilovnější budoucnost. „Potřebovali jsme zvolit odstín, jehož teplé a přívětivé objetí vyjadřuje poselství soucitu a empatie,“ zaznívá ve zprávě společnosti Pantone Colour Institut.

Módní kousky v odstínu Peach Fuzz

Zahalte se do Peach Fuzz

Lze očekávat, že barva roku 2024 se propíše také do módního světa. Mimochodem, jemný broskvový odstín jsme už mohli zahlédnout na přehlídkových molech. V kolekcích pro jaro/léto 2024 ji představily značky, jako je Zimmermann, Sportmax, Stella McCartney nebo Alberta Ferretti. Ostatně právě jaro a léto přímo volá po jemné broskvové barvě, která vypadá skvěle například na šatech nebo sukních.

Na druhou stranu některé značky s Peach Fuzz pracují i ve svých zimních kolekcích. A tak můžete barvu roku 2024 obléknout hned zkraje ledna. O pozornost si například říká zimní bunda s nádechem broskové, kterou najdete u značky Moncler nebo HUGO. Případně můžete barvu roku propašovat do svého šatníku skrze doplňky – třeba díky kabelce Coach nebo zimní šále Pieces. Skvělou volbou, která rozzáří vaše lednové dny, jsou pleteniny v odstínu Peach Fuzz. Je libo broskvový svetr s květy od finské značky Marimekko, nebo dáte přednost jednobarevnému svetru od & Other stories? Hádáme, že další značky na sebe nenechají dlouho čekat a představí kolekce, kterým bude dominovat právě odstín Peach Fuzz.

Mohlo by se vám líbit

Nadčasové módní kousky, které by neměly chybět ve vašem zimním šatníku

Přemýšlíte nad svým šatníkem v duchu udržitelnosti? Chcete si vytvořit kapsulový šatník? A nechcete každoročně podléhat trendům, které panují všude kolem nás? Pak svůj zimní šatník obohaťte o kousky, které vám vydrží navěky.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?

Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?

Byt
Stará se o bezdomovce, přitom ji živí interiérový design: Navštivte domov plný elegance a klasických kousků

Stará se o bezdomovce, přitom ji živí interiérový design: Navštivte domov plný elegance a klasických kousků

Dobrý nápad
Historie pudinku vás překvapí. Dřív to rozhodně nebyl instantní prášek v sáčku

Historie pudinku vás překvapí. Dřív to rozhodně nebyl instantní prášek v sáčku

Dům
Navštivte s námi jeden z nekrásnějších domů v Anglii: Rustikální poklad ze 17. století má stále čím inspirovat

Navštivte s námi jeden z nekrásnějších domů v Anglii: Rustikální poklad ze 17. století má stále čím inspirovat