Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Elegantní jako Francouzky: 3 způsoby, jak nosit bílou košili tento podzim

Info ikona
bílá košile

Ještě předtím, než přijde ten chladný sychravý podzim, pro vás máme dokonalý tip na babí léto. Tedy ne vyloženě my, ale královny módy – Francouzky.

Tereza Čaladi | 22. 09. 2023

Nechceme vyloženě generalizovat, ale pravdou je, že triky ve francouzském stylu sledují miliony žen na celém světě. Některé totiž dokáží skutečně rozdávat pouze ony a rozhodně stojí za to.

Naučily nás, že méně je někdy více, jak si upravit vlasy, aby byly dokonale nedokonalé či že pokud chcete působit ladně jako ony, neměl by vám ve vašem šatníku chybět tmavě modrý blejzr, brýle v barvě želvího krunýře a bílá košile. Právě na jejich poslední oblíbený kousek se dnes zaměříme.

Mohlo by se vám líbit

Oversized bílá košile na 3 způsoby ideální na podzim

Bílá košile není základem šatníků pouze Francouzek. Ale téměř každý ji má. A pokud ne, vsadíme se, že si ji po představení toho, jak ji můžete různorodě nosit, nejspíš pořídíte.

1. Oversized košile může působit elegantně

Francouzky nosí často věci na tělo a k nim rády kombinují ty volnější a pohodlné. Toto jejich pravidlo se rozhodně uplatňuje, když dojde na bílou košili. Hodí se k džínům, elegantně střiženým culotte kalhotám, sukním i legínám. V případě, že máte tyto věci v podzimních barvách, působí tato kombinace o to vkusněji.

2. Můžete ji použít místo blejzru či kardiganu

Bílou košili můžete nosit nejen jako top, ale i jako vrstvu, která přijde na něj. Tedy pokud bude vlídnější počasí. Když ji rozepnete, hodí se na jakékoliv upnuté tričko či tílko v bílé či podzimní barvě. Ke kalhotám či sukním. Zkrátka ji nosíte opravdu stejně, jako kdybyste měly blejzr či rozepínací svetr.

3. S páskem kolem pasu

A pokud si myslíte, že jednoduchá oversized košile je příliš nudná, spárujte ji s páskem. Skvěle vypadají klasické kožené opasky i metalické elastické kousky, ale k volným košilím se fantasticky hodí i růžové chokers prodávané jako náhrdelníky v módních obchodech.

Nejlépe funguje, když pásky umístíte do pasu, ne na boky, protože pak si můžete libovolně nastavit, jak volně chcete svou oversized košili nosit. Nemluvě o tom, že si tak můžete zeštíhlit postavu.

Oversized bílá košile se tedy dá nosit na nekonečně mnoho způsobů a k různým příležitostem. Francouzky ji používají jako osvědčený postup v oblékání už léta, ale tato skvělá módní praktika se ve světě módy začala více rozšiřovat až nyní. V naší galerii se můžete inspirovat, jak konkrétně tyto stylingy vypadají.

Insirujte se, ja nosit košile jako Francouzky
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku