Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Královna Alžběta II. slaví 96. narozeniny! Prohlédněte si její ikonické monochromní outfity

Hlava britské monarchie oslaví 21. dubna své 96. narozeniny. I když na královskou oslavu pozvánku nemáme, hádáme, že královna Alžběta II. oblékne svůj oblíbený monochromní outfit.

Když se řekne styl královny Alžběty II., co si vybavíte? Hádáme, že kabát výrazné barvy, klobouk sladěný s kabátem, šaty těsně pod kolena, rukavičky a černou kabelku. Nejdéle vládnoucí královna jednoduše ví, co jí sluší a rozhodně netouží svůj styl měnit. Navíc, monochromní outfity mají svůj skrytý význam. „Královna má tendenci nosit vždy jednu barvu. Chce, aby ji viděli i lidé, kteří stojí daleko v davu. Díky výrazné barvě oblečení si ale královny všimnou a budou mít navždy vzpomínku na to, že zahlédli hlavu britské monarchie,“ vysvětluje britská novinářka Sali Hughese.

Mohlo by se vám líbit

Královna Alžběta II. po 70 letech opouští Buckinghamský palác

Královna Alžběta II. se nikdy netajila tím, že Buckinghamský palác nepatří k jejím srdcovým záležitostem. A tak zřejmě nikoho nepřekvapilo, že se pětadevadesátiletá královna rozhodla jednou provždy sídlo opustit.
marianne.cz

Barevná symbolika

Většina smrtelníků si vybírá outfit podle nálady nebo toho, co máme na vrchu skříně. Pokud jste ale britskou královnou, pak nemůžete volit oblečení podle momentální nálady. „O oblečení pro královnu se velmi přemýšlí. Nic není náhodná kombinace,“ říká Hughese a dodává, že královna spolupracuje výhradně s osobní módní stylistkou, kterou je Angela Kelly. „Pro královnu nepracují žádní externí stylisté. Královna s Angelou Kelly se společně zabývají každým detailem akce, které se královna chystá zúčastnit,“ poodhaluje módní zákulisí Sali Hughese.

I když královna Alžběta II. nedá dopustit na výrazné barvy, v případě doplňků se drží nestárnoucí klasiky. Za každých okolností ji můžete zahlédnout v lakovaných lodičkách na podpatku a s kabelkou Launer v ruce, která je buď bílé, nebo černé barvy. O módním stylu královny Alžběty II. mnozí hovoří jako o obdivuhodném. „Ví, co funguje. V jejím výběru barev je něco tak osvěžujícího. Obzvláště v této době, kdy se mnoho lidí přiklání spíše k neutrálním odstínům,“ říká novinářka Elizabeth Holmes.

Móda je věda

Všimli jste si někdy, že by královně zvolený outfit nesedl? Hádáme, že nikoliv! Její osobní stylistka Angela Kelly si totiž dává záležet, aby oblečení bylo v co nejlepším stavu a kvalitě. „Nebojím se zapnout větrák, abych věděla, jak se oblečení bude chovat ve vánku. Také sleduji, jak se oblečení mění v závislosti na světelných podmínkách, a to obzvláště v momentě, kdy se královna přemísťuje z exteriéru do interiéru,“ říká stylistka Kelly pro CNN. Nedílnou součástí monochromních outfitů jsou také šperky, konkrétně třířadý perlový náhrdelník a častokrát také starožitná brož, která je zasazena buď do zlata, nebo do stříbra.

Zdroj: goodmorningamerica.com, edition.cnn.com

Královna monochromních outfitů
Mohlo by se vám líbit

46 přísných pravidel, která musí britská královská rodina dodržovat

Být členem britské královské rodiny není vždy jednoduché, musíte si totiž zapamatovat spoustu pravidel a striktně je dodržovat. Některá jsou více zvláštní než jiná, například to, že královská rodina nesmí hrát hru Monopoly, nebo že královna nemusí mít řidičský průkaz, ale přesto může řídit. Sepsali jsme všech 46 pravidel a vy se je můžete dozvědět v galerii.
marianne.cz

Související články

Zábava
Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Dobrý nápad
KVÍZ: Vesničko má středisková je filmová klasika. Vyzkoušejte, zda ji dobře znáte

KVÍZ: Vesničko má středisková je filmová klasika. Vyzkoušejte, zda ji dobře znáte

Krása
Jak se (ne)líčit do letadla: Zjistěte, proč zde může make-up pleti spíše uškodit

Jak se (ne)líčit do letadla: Zjistěte, proč zde může make-up pleti spíše uškodit

Dům
Vilu postavili holýma rukama: Podařilo se jim vytvořit dokonalé místo pro odpočinek a relaxaci

Vilu postavili holýma rukama: Podařilo se jim vytvořit dokonalé místo pro odpočinek a relaxaci