Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Módní i osobní evoluce Angeliny Jolie: Od rebelky k elegantní dámě

V devadesátých letech punkerka tělem i duší, na přelomu milénia celosvětová hvězda a v současnosti především matka šesti dětí, která se naplno věnuje humanitární činnosti. Život Angeliny Jolie se až nápadně podobá filmovému scénáři, ve kterém nechybí dramatické zápletky i chvilky omamného štěstí.

Anonymous | 4. 06. 2022

Když se řekne hollywoodská hvězda, většině z nás se vybaví právě Angelina Jolie. Oslnivá herečka s pronikavým pohledem a plnými rty koketovala s herectvím už od dětských let, a tak si první filmovou roli střihla v roce 1982. Konkrétně se jednalo o snímek Lookin' to Get Out, ve kterém si sedmiletá Angelina zahrála po boku svého otce Jona Voighta. Dospívání Angeliny Jolie můžeme označit slovem „divoké“. Angelina ve čtrnácti letech sekla s hereckou školou, živila se modelingem a chodila pouze v černé barvě. Není žádným tajemství, že v této době experimentovala s drogami. Naštěstí se Angelina poměrně brzy vrátila zpátky nohama na zem, dokončila školu a začala tvrdě pracovat na tom, aby se stala uznávanou herečkou.

Módní evoluce Angeliny Jolie

Z role do role

Přání se jí vyplnilo. Už v roce 1992 získala roli ve filmu Cyborg 2 – Skleněný stín, na který navázaly další filmové nabídky. Nebezpečná síť, Utajená svatba, Měsíc nad pouští, Ruce od krve nebo Pravé ženy, to je jenom zlomek snímku, ve kterých si Angelina Jolie v devadesátých letech zahrála. Opravdový kariérní zlom přišel s rolí ve filmu Geogre Wallace, za kterou Angelina Jolie získala Zlatý glóbus. Od té chvíle její kariéra strmě stoupala vzhůru a Angelina se pomalu ale jistě stávala hvězdou prvního formátu. V hollywoodských kuloárech se ale proslýchá, že nejzásadnější filmovou roli ztvárnila Angelina Jolie ve filmu Narušení, ve kterém hrála sociopatickou dívku. Právě za tuto vedlejší roli si Angelina odnesla Zlatý glóbus, a především sošku Oscara. Ani přelom milénia nebyl „chudý“ na zajímavé pracovní nabídky. Naopak, Angelina zazářila ve filmech Lara Croft – Tomb Raider, Sedmý hřích, Zloděj životů, Pan a paní Smithovi, Wanted nebo Salt.

Pracovní úspěchy, osobní prohry

Zatímco po profesní stránce se Angelině Jolie dařilo, osobní život byl plný turbulencí. Už ve dvaceti letech se Angelina provdala za britského herce Jonnyho Lee Millera, avšak jejich vztah vydržel pouhé dva roky. Po krátkém románku s modelkou Jenny Schimitzu se Angelina Jolie zakoukala do herce Billyho Boba Thorntona, kterého si vzala po dvou měsících randění. Ani tento vztah neskončil happy endem, a tak pár v květnu 2003 oznámil, že se rozvedl. O nové známosti si začali ptáčci štěbetat ve chvíli, kdy Angelina Jolie natáčela s Bradem Pittem film Pan a paní Smithovi. Údajně se do sebe dvojice zamilovala už během natáčení, avšak pár tyto „klepy“ vždy vyvracel a tvrdil, že jiskra lásky vzplanula později. Ať tak či onak, v dubnu 2012 přišly zásnuby, na které v roce 2014 navázala romantická svatba ve Francii. Bohužel, ani tato pohádka o dokonalém páru, přezdívaném Brangelina, netrvala věčně. Žádost o rozvod podala Angelina Jolie v září 2016, přičemž k oficiálnímu rozvodu došlo na jaře 2019.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Srdce na pravém místě

Romantické vztahy Angelině Jolie nevychází, avšak mateřské lásky má herečka na rozdávání. I proto v roce 2002 adoptovala své první dítě, chlapečka Maddoxe Chivana z kambodžského sirotčince. O tři roky později Angelina zažádala o adopci etiopijské holčičky Zahary Marley a během vztahu s Bradem Pittem pár adoptoval tříletého Paxe Thiena z Vietnamu. Zároveň má Angelina Jolie s Bradem Pittem tři biologické potomky, holčičku Shiloh Nouvel a dvojčata Knoxe Léona a Vivienne Marcheline. Kromě péče o rodinu se Angelina v posledních letech úctyhodným způsobem angažuje v charitativních činnostech. Od roku 2001 je Vyslankyní dobré vůle při UNHCR, pravidelně absolvuje humanitární mise po celém světě, a zároveň je zakladatelkou organizace Education Partnership for Children of Conflict, která dotuje vzdělávací programy pro děti zasažené přírodními nebo člověkem způsobenými katastrofami. Angelina Jolie tedy nezůstává pouze u slov nebo finančních darů, naopak ji můžeme zahlédnout v terénu, kde doopravdy koná dobro. Naposledy herečka podala pomocnou ruku ve válkou sužované Ukrajině, kam dorazila na konci letošního dubna. Podle ukrajinského serveru nv.ua přijela Angelina Jolie na Ukrajinu společně s pracovníky UNHCR, kteří se snaží pomoci ukrajinským uprchlíkům.

Zdroj: wikipedia commons, biography.com

Související články

Zábava
Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?

Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?

Byt
Stará se o bezdomovce, přitom ji živí interiérový design: Navštivte domov plný elegance a klasických kousků

Stará se o bezdomovce, přitom ji živí interiérový design: Navštivte domov plný elegance a klasických kousků

Dobrý nápad
Historie pudinku vás překvapí. Dřív to rozhodně nebyl instantní prášek v sáčku

Historie pudinku vás překvapí. Dřív to rozhodně nebyl instantní prášek v sáčku

Dům
Navštivte s námi jeden z nekrásnějších domů v Anglii: Rustikální poklad ze 17. století má stále čím inspirovat

Navštivte s námi jeden z nekrásnějších domů v Anglii: Rustikální poklad ze 17. století má stále čím inspirovat