Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

Myslela jsem, že potřebuji brýle, ale potřebovala jsem plastiku víček

Myslela jsem, že potřebuji brýle, ale potřebovala jsem plastiku víček

Operace víček je druhou nejžádanější plastickou operací. První jsou prsa, kde je pochopitelné, že se týkají především žen. Naproti tomu blefaroplatiku, neboli operaci horních víček, vyhledávají nejen ženy, ale hlavně muži, kteří překročili čtyřicítku. Oceňují především praktický přínos zákroku, tedy, že přestanou být unavení a lépe uvidí. Operace je rychlá, provádí se ambulantně a v lokálním umrtvení, omezení po dobu rekonvalescence jsou jen velmi malá. Výsledkem je celkově mladší, svěží vzhled a mnohem menší pocit unavených očí.

Klára Mandausová | 9. 10. 2014

Propagace značky Brandeis Clinic. Redakce neodpovídá za obsah článku.

Moniku (39) přivedla víčka nejdříve do ordinace očního lékaře. Myslela si totiž, že začíná špatně vidět. „Víčka jsem měla převislá, a protože trávím hodně času u počítače, a to i večer, vadilo mi, jak těžknou a často jsem musela obličej jakoby protáhnout, abych se pocitu únavy zbavila,“ popisuje mladá žena. Navštívila tedy očního lékaře, protože měla za to, že se jí začíná kazit zrak. Odnesla si velmi slabé brýle, které ale problém nevyřešily. „Oči byly prostě unavené, proto jsem se rozhodla, že si nechám víčka operovat,“ doplňuje Monika. Pro zákrok si vybrala pražskou kliniku plastické chirurgie Brandeis Clinic. „Dalším důvodem, proč jsem se rozhodla pro úpravu, byl fakt, že, i když se mé rty smály, tak oči ne. Děti mi říkaly, že vypadám přísně, i manžel podotkl, že bych se na fotkách měla víc usmívat. To ale dělaly ty oči!“ vysvětluje Monika.

Jak dojde k tomu, že jsou víčka převislá? S narůstajícím věkem ztrácí pokožka svoji elasticitu a ochabuje. Kromě převisů kůže nad horními víčky vznikají také váčky na dolních víčkách. Operaci očních víček (blefaroplastiku) je možné provést dvojím způsobem: prvním řešením je klasická chirurgická metoda, kdy je řez u horních víček veden tak, aby výsledná jizva byla uložena v přirozeném záhybu očního víčka. Druhou možností je laser, který se používá pro dolní víčka, a to hlavně tam, kde spíš než převislá kůže vadí tukové váčky. Na konzultaci u MUDr. Andrey Musilové se Monika dověděla, že v jejím případě je vhodný klasický chirurgický zákrok. Tím se odstraní jak nadbytečná kůže, tak i podkožní tuk.

V den zákroku si Monika přinesla s sebou sluneční brýle, které byly nezbytným doplňkem ještě několik dalších dní. Oči totiž bývají bezprostředně po výkonu citlivé na denní světlo. Zákrok trval necelou hodinu, byl bezbolestný, protože operovaná oblast byla v lokální anestezii. Kdyby se rozhodla pro operaci horních i dolních víček zároveň, trval by výkon asi hodinu a půl. Monika mohla odejít po operaci rovnou domů, za týden ji čekala kontrola a vytažení stehů. U laserové operace dolních víček, by zůstala na klinice do druhého dne.

„Po operaci jsem se necítila nijak zásadně omezená, jen jsem nešla dva týdny cvičit. Modřinku jsem měla malou a rychle zmizela,“ popisuje s úsměvem v očích mladá žena. Změnu ocenila celá rodina i kolegové na pracovišti. „Ti, kteří nevěděli, na jakém zákroku jsem byla, se mne ptali, jak to, že jsem tak omládla,“ směje se Monika a dodává: „mám z výsledku velikou radost, protože jsem méně unavená a mám víc energie věnovat se dcerám. Asi to bude znít sebevědomě, ale myslím, že oči jsou lepší, než kdy byly.“ Zajímá vás příběh Moniky? Podívejte se na video!