Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Psychologie

Tanečnice Veronika Lálová: Kariéru mi odstartovala účast ve Star Dance, teď tančím v Rio de Janeiru

Veroniku Lálovou už od malička přitahoval rytmický a barevný karneval v Rio de Janeiru. Její sen se stal skutečností a dnes plánuje vyrazit do Brazílie reprezentovat Českou republiku již počtvrté. Exkluzivně pro Marianne nám Veronika prozradila svou cestu na vrchol.

Jana Szkrobiszová | 18. 06. 2024

Co vás inspirovalo k tomu, že jste se začala věnovat tanci?

Moje babička pomáhala organizačně na tanečních soutěžích a mě fascinovalo sledovat nádherné šaty, které se všude kolem mě třpytily. Rodiče mě pak přihlásili do tanečního kroužku, kde jsem postupně objevila vášeň pro tvrdou práci a dřinu. Už od malička jsem chtěla něco dokázat, a jakmile jsem se dostala k baletu nebo různým variantám tance, cítila jsem se ve své vášni jako doma. Chtěla jsem něco dokázat a to byl můj hnací motor.

Jaký konkrétní tanec vás motivoval soutěžit?

Čekáte, že řeknu, že to byla karnevalová samba. Tak to ani náhodou. Věděla jsem o ní, ale cestu k ní jsem si našla mnohem později. Lektoři nám představovali všechny možné tance, a když nám ukazovali právě sambu, zaujalo mě, odkud pochází. Tehdy ještě nebylo jasné, které variantě nakonec podlehnu. Protančila jsem se tedy všemi možnými standardy i latinou. Skutečně jsem hodně dřela a vždy jsem za odměnu dostala lepšího partnera. Ať už šlo o jakýkoli tanec, motivovalo mě, že mohu mít vedle sebe profesionálnějšího tanečníka. A to mě hnalo kupředu.

V kolika letech jste začala sbírat taneční úspěchy?

Poměrně brzy, kolem desátého roku. Pár tanečních partnerů jsem "zničila", hlavně ty, kteří chtěli jen chodit do kroužku, zatímco já jsem vždycky cítila, že chci víc. Byla jsem hodně sebevědomá. Největší úspěch v dorostu jsem získala s tehdejším tanečním esem Honzou Dvořáčkem. Vždy jsem dosáhla nějakého zajímavého umístění. Další úspěchy jsem pak získala v tancích jako salsa nebo bachata.

Mohlo by se vám líbit

Sportovní fyzioterapeut David Jindra: Jak správně pečovat o kondici mladých sportovců

Správná péče o tělesnou kondici může zajistit nejen vyšší výkon sportovce, ale také předejít nechtěným zraněním z nesprávného přetížení svalů či kloubů. Své o tom ví i sportovní fyzioterapeut David Jindra, který poskytl redakci Marianne pár cenných rad mladým sportovcům.
marianne.cz

Jakou roli hráli rodiče ve vašem tanečním snu?

Rodiče sice netancovali, ale vždy mě v mém snu podporovali. Viděli mou píli a i když jsme neměli dostatek finančních prostředků, vždy se snažili zajistit vše potřebné. Za to jim chci vyjádřit velkou úctu a vděčnost, protože bez jejich podpory bych určitě nebyla tam, kde jsem dnes.

Jak a kdy odstartovala vaše profesionální dráha tanečnice?

Moje kariéra se zásadně změnila díky účasti v soutěži StarDance. Do té doby jsem lektorovala salsu a další latinské tance. Jakmile jsem se objevila na televizních obrazovkách, můj život nabral zcela nový směr. K tomu významně přispělo i moje účinkování na karnevalu v Rio de Janeiru, kde jsem vystoupila v roli múzy. Je to prestižní pozice a je také dost fyzicky náročná, protože se tančí sólo.

Jak jste se dostala k tomu, že jste tančila na karnevalu v Rio de Janeiru?

Upřímně, nejsem si úplně jistá. Myslím, že zásadním momentem bylo, když jsem odjela na stáž do Brazílie. Tam jsem intenzivně pracovala a trénovala s různými lektory. Nakonec si mě všimli a dostala jsem nabídku. Brazilci mě přijali mezi sebe a všechno se pak odehrálo tak nějak přirozeně. Mám pocit, že to byla opravdová srdeční záležitost a věci přicházely jedna za druhou.

Mohlo by se vám líbit

Jak správně poskytovat první pomoc při sportovních aktivitách

Při každé sportovní aktivitě hrozí riziko poranění, i kdyby šlo jen o sport na rekreační úrovni. Na to bychom proto měli vždy myslet a náležitě se připravit. Jak tedy postupovat a jak poraněnou osobu ošetřit?
marianne.cz

Jaké jsou vaše současné a budoucí plány?

Ráda bych se vedle profesionálního tance více věnovala moderování, což se mi nyní i daří. Můžete mě vidět na obrazovkách televize OK hned ve dvou pořadech. Moderování je moje druhá vášeň, a proto se moc těším, co mi přinese budoucnost.

Něco málo o Veronice Lálové

Moderátorka a tanečnice Veronika Lálová se dostala do povědomí veřejnosti díky televizní soutěži Stardance, kde v roce 2016 zvítězila s tanečním partnerem Zdeňkem Piškulou. O dva roky později si pak po boku Davida Svobody vytančili krásné třetí místo. Vícenásobná mistryně ČR v párové i sólo salse tvrdí, že právě tato dvě úspěšná umístění považuje za největší start své kariéry.

Veronika je také jedinou Češkou, které se podařilo tancovat v roli múzy na karnevalu v Rio de Janeiru, a to už celkem třikrát. V současné době můžete Veroniku spatřit na televizních obrazovkách televize OK jako moderátorku ve dvou pořadech – OK Start a Naplno. Není tedy překvapením, že právě tato půvabná brunetka nám prozradila, jak vypadala její cesta úspěšné šampionky.

Veronika Lálová vzkazuje všem budoucím šampionům, aby své poslání ke sportu vykonávali především od srdce, protože se to vždy projeví. Nejde jen o profesionální ambice, ale také o to, co do toho sami vložíte.

Veronika Lálová
Mohlo by se vám líbit

Brazílie: neobyčejný svět exotiky

Brazílie je fascinující místo přírodních úkazů. Znějící bubny v ulicích určují rytmické tóny jihoamerického státu, kde se narodila samba a bossa nova. Od dechberoucí Amazonie po pulzující městská centra jako Rio de Janeiro, Brazílie je zemí, která nabízí nekonečné možnosti pro objevování. A své o tom ví i tanečnice Veronika Lálová. Přijměte její pozvání a vydejte se do Jižní Ameriky i vy!
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Psychologie
Jak pomoci mladým sportovcům dostat se na vrchol: Naučte je prohrávat a motivujte hrou

Jak pomoci mladým sportovcům dostat se na vrchol: Naučte je prohrávat a motivujte hrou

Psychologie
 Vzájemná spolupráce rodičů a trenérů: Jak vychovat ze sportovce týmového hráče

Vzájemná spolupráce rodičů a trenérů: Jak vychovat ze sportovce týmového hráče

Psychologie
Vlastnosti a mentální nastavení vítězů: Jak dovést budoucího šampiona na vrchol

Vlastnosti a mentální nastavení vítězů: Jak dovést budoucího šampiona na vrchol

Tradice
Kapličky nebyly jen místem k modlitbě, významů měly víc, než byste možná řekli

Kapličky nebyly jen místem k modlitbě, významů měly víc, než byste možná řekli