Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Magie s bylinkami

Růže umí přivolat lásku, díky eukalyptu se vám bude dobře dýchat a olej z citrovníku napomáhá kráse… Spisovatelka Denisa Fulmeková napsala knihu Magická síla bylin, ve které představuje starobylé triky k věštbám, kouzlům a dalším možnostem, jak si přičarovat štěstí.

Chcete si přivolat bohatství a úspěch? Zkuste kouzlo s rýží. Během přibývání měsíce dejte do skleněné nádobky baňatého tvaru zrcátko a po něm dovnitř spouštějte zrnka rýže, jedno po druhém, a přitom si představujte zvětšování majetku. Nádobu pak až do úplňku nechte stát na místě, nikdo by se jí neměl dotýkat. 

Zázvorové afrodiziakum: Půl lžičky čerstvého zázvoru zalijte vroucí vodou a nechte pod pokličkou louhovat 10 až 15 minut. Oslaďte kouskem karamelu ve tvaru srdíčku, to vyrobíte tak, že na desku nebo pečicí papír rozložíte vykrajovací formičky, do jejichž středu nalijete tenkou vrstvu rozpuštěného cukru. Karamel ztuhne a tak vznikne dekorativní sladidlo. 

Jeden starý recept tvrdí, že k přivolání lásky je třeba uskutečnit následující magický rituál: Připravte si rostlinnou směs skládající se z lístků růží, k nimž přidáte po jednom dílu máty, řebříčku, podbělu, malinového listí a po špetkách mletého kořene kosatce, kopretiny a sporýše. Pro umocnění kouzla můžete ještě přidat pár kapek levandulového oleje nebo oleje z růžového dřeva. Směs potom rozdělte na třetiny. První zaneste během přibývání měsíce v noci do zahrady, hoďte ji proti měsíci a poproste ho, aby vám poslal lásku. Pak běžte domů a druhou třetinu směsi rozsypte do rohů ložnice. Poslední třetinu zašijte do škapulíře z červené nebo zelené látky, důkladně zavažte a noste dál u sebe, dokud kouzlo nezapůsobí. 

Borovice jako stálezelený strom představuje symbol nesmrtelnosti, životní síly a dlouhého života. Říká se, že ten, kdo si za letního slunovratu opatří šišku z borovice limba a každý den pak sní jedno její semínko, ten přečká letní vlny veder ve výborné kondici. 

K obnově mládí mohou dobře posloužit i vůně éterických olejů. Mezi nejúčinnější patří olej z citrovníku, z pomeranče, nerolový olej a olej z růžového dřeva. Všechny zlepšují náladu a také prospívají kráse a půvabu. 

Depositphotos_5211667_sPletenec česneku zavěšený v kuchyni chrání rodinu, posiluje ji, zajišťuje bezpečí i zdraví. Zavěšený nad vchodovými dveřmi zahání negativní vlivy a odrazuje zákeřné lidi a upíry od toho, aby překročili váš práh. 

Coby magická ochrana před veškerými nemocemi se zvláště ženám doporučuje nosit v bílém plátěném váčku po špetce majoránky, rozmarýnu a routy. 

Pár kapek rozmarýnového aromaterapeutického oleje v autě osvěží vzduch, podpoří soustředění a zažene únavu

Významné léčivé, zejména protiinfekční účinky má i eukalyptový olej. Pomáhá při nachlazení, kašli, zánětech dutin, osvěžuje vzduch v místnosti, kde leží nemocný. Lépe se s ním dýchá, a to nejen v doslovném, ale i v přeneseném významu. 

Pokud se stravujete v jídelnách či restauracích, noste si s sebou vlastní bylinnou směs pro vylepšení energie konzumovaného pokrmu. Rituálně si doma připravte směs drceného kmínu (symbolizuje mír a štěstí), sušené petržele (ochrana a peníze) a rozmarýnu (zdraví, léčení a jasná mysl), přičemž si představujte, jak se jídlo díky těmto bylinkám stane energeticky čistým a více „vaším“. 

Depositphotos_4948931_sKdyž se nemůžete rozhodnout mezi dvěma možnostmi, pomůže vám růže. Vezměte dvě podobně zavinutá růžová poupata a dejte je do stejných váz se stejným množstvím vody, na stejné místo se stejným přístupem světla. Pod každou vázu je třeba umístit kus papíru, na který napíšete jméno osoby, místo, situaci a podobně. Poupě, které se rozvine jako první, vám ukazuje správnou cestu. Pokud se zdá, že se rozvinula obě naráz, sledujte, jak dlouho která růže vydrží a jak rychle opadává. 

K čarování se v jarním a letním období nejlépe hodí velikonoční svátky, především Velký pátek, dále pak den sv. Jiří 24. dubna, Valpružina noc (z 30. dubna na 1. května), letní slunovrat (21. června), den sv. Jana Křtitele 24. června a pak všechny dny, na které připadají významné rodinné události: narození dítěte, svatba, přestěhování do nového domu… 

Marianne je i na socialních sítích: Rozhovory s osobnostmi

Související články

Rodina a děti
Kdy začít učit dítě jezdit na kole?

Kdy začít učit dítě jezdit na kole?

Dům
Před a po: Původní zchátralá vilka se po rekonstrukci proměnila v elegantní rodinné sídlo

Před a po: Původní zchátralá vilka se po rekonstrukci proměnila v elegantní rodinné sídlo

Byt
Fascinující proměna: Posuvnou stěnou proměnili miniaturní garsonku na 3+1

Fascinující proměna: Posuvnou stěnou proměnili miniaturní garsonku na 3+1

Řemesla
Vesnické hospody sloužily k setkávání. Účel jejich zřizování byl ale původně jiný

Vesnické hospody sloužily k setkávání. Účel jejich zřizování byl ale původně jiný