Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Téma Marianne

Zatloukat, zatloukat, zatloukat aneb Mýty o nevěře

Slavný český psychiatr Miroslav Plzák proslul univerzálním receptem zatloukat, zatloukat, zatloukat. Mimochodem, slavný citát o nevěře nikdy neřekl, tolik mýtus číslo jedna. Existuje ale na nevěru vůbec nějaký recept? A jak je to s nevěrou z mužského a ženského pohledu?

Promotion
Promotion
Anonymous (neověřeno) | 29. 05. 2018

Nalijme si čistého vína, nevěra je naprosto běžná věc. Pro mnoho lidí, včetně mě, je to sice smutné, ale je to tak. U mužů je poněkud rozšířenější fenomén návštěv nevěstinců a privátů, což mnozí z nich pro klid své vlastní duše už ani nepovažují za nevěru. Ve spoustě nevěstinců se také dělá byznys, na spoustu „closingů“ (uzavírání důležitých kontraktů) jsou na oslavu pozvány atraktivní společnice. 

Hned na začátku je ale také dobré si říci, že nevěrní jsou stejně tak muži jako ženy. Ono s kým by ti muži také měli být nevěrní, že? Díky on-line seznamkám jako Tinder, Badoo a podobně asi nikdy nebylo snazší najít si sexuálního partnera, bez ohledu na to, zda jste zadaní, nebo ne. Ženy jsou zde přitom ve značné výhodě.  

Pravá sexuální revoluce totiž nepřišla s hippies, ale s internetem, on-line seznamkami a sociálními sítěmi. Máme srovnávače nejen cen v obchodech, ale i našich partnerů – Facebook, Instagram, Snapchat nebo třeba Tinder. Stačí pár sekund, a hned si můžete porovnat vzhled své partnerky s imaginární vyphotoshopovanou on-line sociální celebritou nebo životní styl, který vám nabízí váš partner, s mladým multimilionářem pravidelně postujícím na Instagram pečlivě vybrané fotky s auty svého tatínka. No a jako každá jiná revoluce, i tahle má své oběti – podváděné i podvádějící. 

Nevěra jako win-win řešení?

Jedním z nejčastějších mýtů o nevěře je ten, že jsou lidé nevěrní pouze tehdy, když nejsou ve vztahu spokojení. Tento rozšířený mýtus ale obvykle jen zbytečně přitěžuje podvedeným. 

Jistě, pokud se ze vztahu vytrácí jiskra, partneři si na sebe nenajdou čas a nechovají se k sobě hezky, je to ideální podhoubí pro nevěru. Objeví se ona nebezpečná potřeba srovnávat svůj vztah, který znám na 100 %, se vztahy kamarádů či zcela anonymních lidí ze sociálních sítí, o kterých nevím vůbec nic, znám jen výkladní skříň jejich vztahů. Můj vztah pak z takového srovnání zákonitě vyjde jako ten horší. A to je jen krůček k tomu potkat nějakou Vendulku utěšitelku/milého chasníka, kteří mi na rozdíl od partnera přece „tak rozumí“ a mají všechno to, co partner nemá. 

Jenže pokud je ve vztahu ještě láska, každý z partnerů má možnost začít to řešit včas. Jednak existuje partnerská terapie, která slouží k tomu, aby společný vztah fungoval co nejlépe, a ne – jak se mnozí mylně domnívají – k tomu, jak vysvětlit protějšku, že je ten nejhorší partner na světě. 

A pak je tu samozřejmě vždycky možnost se prostě čestně rozejít. Obojí ale vyžaduje odvahu nést odpovědnost za své vlastní činy, být dospělý. Také existuje poměrně rozšířený dojem, že nevěra je jakési win-win řešení, kdy se nemusím stěhovat a zároveň si můžu beztrestně doplnit jinde to, co mi chybí doma. Je to nesmysl, nevěrou totiž vždy utrpí oba partneři, tedy i ten podvádějící. A o tom třetím ve vztahu nemluvě.

Ale vraťme se k otázce, proč jsou nevěrníci nevěrní. Často je to z toho důvodu, že...

...CELÝ ČLÁNEK NAJDETE V ČERVNOVÉ MARIANNE!

Autor článku Martin Zikmund

Červnová Marianne

 

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion