Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Téma Marianne

Žena, nebo muž? Jak moc nás práce mění?

Naše školní třída, naši učitelé, náš partner, naše děti. Ti všichni nás mění. Obrovský vliv má i naše práce. V zaměstnání se dnes často cílí hlavně na výkon a výsledky, řada žen proto časem cítí, jak se vytrácí jejich ženskost. Výpověď asi dávat nechcete, jenže co s tím?

Promotion
Promotion
Martin Zikmund | 11. 09. 2018

Proč vlastně chlapi tak rádi říkají ženám, jaké mají být? Od „coming outu“ Gabriely Koukalové o podmínkách v (nejen) českém ženském vrcholovém sportu se našla spousta mužů s jasným názorem, co přesně ženy mají a nemají dělat a jaké mají, nebo nemají být. Já to popravdě dostal spíš jako povinnost, jako téma od kolegyň z redakce. Jen tu bude jedna drobná odlišnost – bohudík vám neřeknu, jaké máte být.

Chudák Kleopatra

Co to je, být ženou? A jaké to je, být tou pověstnou ženou s velkým Ž? Všichni asi tušíme, že to bude o něco lepší než být mužem s malým m. Jenže jaké to doopravdy je, to si vlastně musíte zodpovědět každá z vás, sama pro sebe. A když si tu odpověď porovnáte třeba s kamarádkou, záhy zjistíte, že se v mnoha věcech poněkud rozcházíte. Chce se mi říct díkybohu. Každá žena je jedinečná, stejně jako každý muž. Jen si to uvědomit.

Etalonem ženy můžete pro sebe být vy sama. Často jím však bývá nějaký náš vzor. Schválně, když se zamyslíte, kdo je pro vás vzorem ženskosti – jaká první tři jména vás napadnou? A je mezi nimi třeba vaše maminka nebo babička? Se vzory je to ale ošemetné. Z jejich příběhu často neznáme zhola nic. Na ženských seminářích, které vedu, se třeba nezřídka objevuje...

...CELÝ ROZHOVOR NAJDETE V SRPNOVÉ MARIANNE.

obalka

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion