Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Chaty a chalupy

Zvenčí zcela nenápadná chatka šokuje svým neuvěřitelným interiérem

Dvě chatičky v Posázaví jejich majitelé pojmenovali trefně Hygge a Lykke. Skandinávské pojmy vyjadřující pohodlí a cestu ke šťastnějšímu životu s interiérem obou dřevostaveb dokonale souzní. Na první pohled si možná budete myslet, že vkročíte do klasické chatky, už po otevření dveří ale zjistíte, že na vás čeká zcela odlišný zážitek.

Terezie Benoni | 4. 02. 2023

„Chatičku Hygge a Lykke jsme stavěli a zařizovali tak, aby se každý, kdo do ní vstoupí, cítil příjemně a jako doma,“ popisuje majitelka Hanka Páleníčková. „Chatka nazvaná Hygge je dle mého názoru více romantická, jsou tam hry, které má každý rád. Malé drobnosti a pozornosti pro radost – krasohledy, vinylové desky s gramofonem. Podařilo se mi sehnat staré desky přes bazar – Šimka a Grossmana, Jana Wericha, a pak jsou tam nové desky Čechomoru, Vojty Dyka, nebo Hapka a Horáčka,“ pochvaluje si. Poblíž chatky stojí cedrový koupací sud. Odtud, z horké vody, je možné pozorovat hvězdné nebe v Posázaví. Večer nebo za chladného počasí je možné zatopit si v krbu, sednou si na kravskou kůži, poslouchat gramofonové desky a užívat si výhledu do lesa. „Vše v chatkách je zařizováno s láskou a každá věc, co tam je, dokáže navodit chvíle klidu, pohody. Jsou zde vonné olejíčky, starožitné šachy, 100 let stará podlaha. Na každém prkně je vidět jeho příběh. V chatkách je použita spousta nábytku s historií.“ Staré věci jsou zkombinovány s novými luxusními kousky – například s švédskými postelemi Hästens.

Galerie: Chatičky Hygge a Lykke v Posázaví
Mohlo by se vám líbit

Vilu u Šáreckého potoka proměnili v harmonický prostor pro čtyřčlennou rodinu

Rekonstrukce se téměř nedotkla vnějšího vzhledu vily, jejím cílem bylo vytvořit harmonický podklad, kteří si už pak majitelé sami dotvoří. Snahou architektů bylo také propojit exteriér zahrady s interiérem vily.
marianne.cz

Červená, mahagon a borovice

„Minulý týden jsme dokončili i druhou chatičku v dánském stylu,“ vypráví Hanka Páleníčková. „Tato chatička je více zaměřená na design. Jsou tam zkombinované tři motivy – červená, mahagonová a přirozený dekor borovicového dřeva. V chatce jsou výrazné červené dveře, které místnost propojují s okolní přírodou a lesem. V Lykke je připravený pelíšek pro čtyřnohé návštěvníky. Všude jsou svíčky, květiny, knihy.“ V chatkách nechybí tolik potřebné plédy, polštářky a kvalitní textil.  Obě chatky stojí v lese vedle sebe, dívají se na louku, šumící potok plný raků a jsou obklopeny stromy.  „Pár metrů od chatek jsme postavili plovoucí cedrovou saunu, což je také takový malý unikát. A sauna také patří k severskému trávení volného času a zdravému šťastnému způsobu života,“ uzavírá majitelka, která se rozhodla obě chatky nabídnout k pronájmu přes server Amazing Places.

 

Mohlo by se vám líbit

Jak bydlí režisér Jan Hřebejk? Svůj dům rekonstruoval dlouhé čtyři roky

Kompletní rekonstrukce řadového domu v lukrativní části Prahy pro úspěšného českého filmového režiséra a jeho rodinu trvala čtyři roky. Cílem bylo vytvořit honosné, neobvyklé, a hlavně barevné bydlení v eklektickém stylu.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Rodina a děti
Zábavné prázdninové aktivity pro rodiny s dětmi aneb Když dovolená u moře a tábor nestačí

Zábavné prázdninové aktivity pro rodiny s dětmi aneb Když dovolená u moře a tábor nestačí

Zdraví
Sport jako forma terapie: 4 typy pohybu, které vám okamžitě vyčistí hlavu a sníží stres

Sport jako forma terapie: 4 typy pohybu, které vám okamžitě vyčistí hlavu a sníží stres

Zábava
Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.

Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.

Dobrý nápad
Nejjednodušší borůvkový koláč vás nadchne snadnou přípravou i chutí

Nejjednodušší borůvkový koláč vás nadchne snadnou přípravou i chutí