Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Dlouhotrvající květinová kouzla: Domácí dekorace se sušenými muškáty

Nebylo by hezké prodloužit si léto? Se sušenými muškáty si můžete nejkrásnější období roku užívat kdykoli. Pokud zapojíte fantazii a kreativitu, budou vám tyto letní rostliny dělat radost stále. Odborníci z iniciativy Pelargonium for Europe (PfE) se s vámi podělí o několik rychlých a snadných nápadů na tvoření a poskytnou tipy, jak se sušenými muškáty dosáhnout těch nejlepších výsledků s kterými sklidíte úspěch.

Jana Kantorová | 19. 05. 2023

Nápady s vylisovanými květy a listy muškátů

Z vylisovaných květů a listů muškátů můžete vytvořit krásná domácí umělecká díla. K lisování je ideální tlustá kniha, mezi jejíž stránky a jednotlivé květy vložte papírovou utěrku nebo papír do tiskárny, aby se stránky knihy nezbarvily nebo nezkroutily. Použít můžete samozřejmě i lis na květiny.

Tip: Vždy používejte čerstvé a nepoškozené květy, aby si po usušení zachovaly svou původní barvu a strukturu. Při lisování dbejte na to, aby se květy vzájemně nedotýkaly, jinak se při sušení slepí.

Galerie: DIY dekorace ze sušených muškátů
Mohlo by se vám líbit

Máte chuť na jarní proměnu interiéru? Známe řešení, jak jí docílit snadno, rychle a levně

Oblíbili jste si boho styl? Vyrobte si s námi originální vázu, kde nejenže nedokonalosti nevadí, ale jsou dokonce žádoucí!
marianne.cz

Přání z lásky i k narozeninám

Domácí přání s lisovanými muškáty je samo o sobě pěkným dárkem. Co například srdce z červených a růžových okvětních lístků na bílém podkladu nebo pečlivě poskládaná kombinace z jasně červených květů muškátů a zelených lístků na béžovém papíře? Kombinujte různé druhy papíru nebo přidejte ozdobný rámeček či ručně psané blahopřání. Při navrhování motivů se kreativitě meze nekladou. Pokud chcete svá domácí květinová přání uchovat co nejdéle, stačí je umístit do rámečku, který je ochrání.    

Tip: Na výrobu přání lze zakoupit již hotové prázdné kartičky, ale pokud chcete speciální barvu nebo formát, můžete si je sami vystřihnout.  Pro domácí přáníčka s nalepenými sušenými květinami je ideální akvarelový papír. Díky bavlněným vláknům je silnější a savější než běžný papír, a proto se tak rychle nezvlní. Navíc má krásnou strukturu, která působí luxusnějším dojmem.   

Skleněné rámečky s vylisovanými muškátovými květy se mohou stát vkusnou dekorací na stěnu a milovníkům těchto barevných rostlin dělat radost po celý rok. Použít se dají rovněž jako skleněné podtácky pod nápoje.

Mohlo by se vám líbit

DIY závěsný eukalyptový věnec

Sváteční dekorace, kterou si snadno vyrobíte sami, má jednoznačnou výhodu. Když totiž věnec zavěsíte nad stůl, nezabírá zbytečné místo, a přesto vytváří jedinečnou atmosféru.
marianne.cz

Nápady se sušenými voňavými muškáty  

Muškáty mohou inspirovat různými vůněmi od jablka, broskve, citronu přes zázvor, mátu, kokos a čokoládu až po růži nebo šeřík.  Okvětní lístky uvolňují své aroma i po usušení, proto si můžete vůni muškátů užívat během celého roku.  

Například s tímto jednoduchým návodem:

1. Naplňte ozdobné skleněné nádoby nařezanými stonky voňavých muškátů a rozmístěte je vedle sebe na okenním parapetu. Voňavé rostliny budou v nádobách trvale zachovány.  

Mohlo by se vám líbit

Velikonoční dekorace: Skleník ze (starých) rámečků na fotky

Velikonoce a s nimi i dlouho očekávané jaro jsou za dveřmi. Po dlouhém a pochmurném zimním období se už nemůžeme dočkat prvních pestrobarevných jarních květů a užíváme si každý sluneční paprsek i štěbetání ptáků.
marianne.cz

Voňavé kousky domova

Sušené květy muškátů jsou ideální k plnění vonných sáčků. Pokud si sáček s muškátovými lístky navíc ozdobíte výšivkou, bude z něj nádherný malý dárek. Bohatý výběr vůní zaručí, že si každý vybere tu správnou podle svého vkusu.

Tip: Muškáty s citronovou nebo pomerančovou vůní se doporučují jako účinný odpuzovač hmyzu. Určitě stojí za to tento tip vyzkoušet.  Inspirujte se i dalšími tipy na dekorace a získejte více informací o muškátech.

 

 

Marianne je i na socialních sítích: Rozhovory s osobnostmi
Mohlo by se vám líbit

DIY návod: ze starého kontejneru roztomilý noční stolek

Při bourání starých kanceláří může člověk objevit plno zajímavých věcí. Mně takhle skončil doma kontejner z 90. let. Vizáž se světle hnědým laminem nic moc, praktický přínos ale obrovský. Čtyři šuplíky slibovaly úkryt pro spoustu drobností a kolečka zase možnost, že solitér můžu stěhovat, jak se mi zlíbí. Zbývalo vymyslet, jak ho zkrášlit.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Dobrý nápad
Žádná automatka, ale potok, valcha a sluníčko. Takové praní si neumíme představit

Žádná automatka, ale potok, valcha a sluníčko. Takové praní si neumíme představit

Dobrý nápad
KVÍZ: Černá kočka je známá, ale víte, co podle pověr přináší havran?

KVÍZ: Černá kočka je známá, ale víte, co podle pověr přináší havran?

Dobrý nápad
Tvarohové šátečky máte hotové za chvilku. A stejně rychle také zmizí

Tvarohové šátečky máte hotové za chvilku. A stejně rychle také zmizí

Dobrý nápad
Naši předci dávali rozmarýn do věnců i svých domovů. Měl totiž důležitou symboliku

Naši předci dávali rozmarýn do věnců i svých domovů. Měl totiž důležitou symboliku