Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Jak zabavit děti během prázdnin? Vyzkoušejte společné aktivity

Léto je období, které si mnoho rodin vyhrazuje pro společné aktivity a zábavu. Jedním z nejlepších způsobů, jak strávit čas se svými dětmi či vnoučaty, je zapojit se do společných sportovních aktivit. Sportování s dětmi nejen posiluje rodinné vazby, ale také všichni zažijete aktivní léto plné radosti a dobrodružství. Přinášíme tipy na společné letní aktivity.

Jana Kantorová | 8. 07. 2023

Kolo či turistika 

Jednou z nejpopulárnějších aktivit, kterou můžete s dětmi provozovat v létě, je jízda na kole. Téměř bez ohledu na věk můžete vzít své ratolesti na výlet po cyklostezkách, do přírody nebo prozkoumávat okolí vašeho domu, chaty, chalupy či kempu. Jízda na kole je skvělým způsobem, jak zlepšit kondici, podpořit zdraví srdce a cév, a zároveň si užít čas s rodinou na čerstvém vzduchu. A pokud někdo z rodiny kolo rád nemá, podobné zážitky si můžete dopřát také při turistice. Tu si můžete také zpestřit různými hrami či soutěžemi

Galerie: Zabavte v létě děti i sebe
Mohlo by se vám líbit

Měly by se děti o prázdninách učit? Ano, ale hravě. Máme pro vás tipy, jak na to

Prázdniny jsou tu a většina dětí i rodičů jsou šťastní, že si mohou odpočinout od dělání domácích úkolů. Na učení jako takové by ale neměli úplně zanevřít. Člověk se přeci jen učí celý život a neustále je potřeba posouvat se dopředu, i v létě. Dá se to ovšem dělat nenásilně a tak, že si děti ani neuvědomí, že se učí. Zde je několik tipů, jak na to.
marianne.cz

Osvěžení a zábava ve vodě 

Pokud hledáte vhodnou aktivitu pro horké letní dny, výlet k vodě je tou správnou volbou. Vodní nádrže, rybníky anebo koupaliště jsou ideálním prostředím pro rodinnou zábavu a relaxaci. Plavání je výbornou aerobní aktivitou, která posiluje svaly, zlepšuje kondici a přináší osvěžení ve horkých letních dnech. Atmosféru vylepší také různé hry u vody či přímo ve vodě. Většinou zde navíc strávíte velkou část dne, a tak není divu, že i rodinné vztahy takové dny uvítají. 

Mohlo by se vám líbit

Zábava pro děti: Originální dětská razítka

Na pomoc si vezměte zeleninu i kuchyňské náčiní, a obyčejná plátěná taška nebo tričko se rázem promění v jedinečný doplněk.
marianne.cz

Badminton: rychlá hra plná pohybu a soutěže 

Badminton je dalším sportem, který je ideální pro rodinné aktivity v létě. Stačí mít badmintonové rakety a míček a můžete začít hrát kdekoli s dostatečným prostorem. V řadě rekreačních provozech si jde navíc vše potřebné za pár korun půjčit. „Badminton je rychlý a dynamický sport, který zlepší kondici, koordinaci a reakční schopnosti. Hra je navíc zábavná a nestaví hranice mezi kluky a holky, starší a mladší,“ říká zakladatel platformy Tymuj.cz Petr Salomon. 

Mohlo by se vám líbit

Ze světa dětí: Malé ušaté bambule

K jaru patří mláďátka, a to jak živá, tak dekorační. Roztomilí králíčci z bambulí se vyrobí raz dva. Kdo jde motat s námi?
marianne.cz

Společenské hra pro všechny generace: pétanque a minigolf 

Pétanque, to je také sportovní hra vhodná pro všechny generace. Můžete si ji zahrát v parku, na pláži nebo na vaší zahradě. Je to jednoduše aktivita pro rozvoj koordinace, preciznosti a taktického myšlení. Navíc je to způsob, jak trávit čas s dětmi a podpořit tak zároveň i jejich soutěživého ducha. Zajímavou aktivitou je také minigolf. Na minigolfovém hřišti vás většinou čeká několik drah s různými překážkami, které musíte překonat a dopravit míček do jamky s co nejmenším počtem ran. Je to skvělý způsob, jak za pár korun strávit několik nezapomenutelných hodin se svými dětmi, a ještě jim pomůžete s rozvíjením jemné motoriky.  

Mohlo by se vám líbit

Postavte dětem dokonalý domek na stromě

Sen každého dítěte je pořádná skrýš na stromě. Jestli máte ten správný strom, domek bude hračka. Poradíme, jak na to!
marianne.cz

Volejbal či nohejbal 

Volejbal má v České republice velkou tradici, v posledních letech roste ještě více na popularitě díky své letní variantě, beach volejbalu. Mnoho kurtů najdete u vodních ploch, ale i dalších sportovišť či přímo ve městě. Pokud máte doma fanouška fotbalistu či fanouška fotbalu, možná ještě více ocení nohejbal, který má u nás také velkou tradici. „Kolektivní sporty podporují sociální rozvoj dítěte, schopnost adaptovat se na kolektiv, potlačit vlastní ego ve prospěch dítěte. Říká se, že sdílená radost je dvojnásobná radost. A to je při sportování nejdůležitější,“ doplňuje Petr Salomon. 

Mohlo by se vám líbit

Vyrobte si s dětmi jednoduchou, ale vtipnou výzdobu na letní garden party

Uspořádat takovou zahradní oslavu pro vaše děti a jejich kamarády vlastně nemusí být nijak složité. Stačí občerstvení, které je možné jíst rukama, pití, dostatečný počet účastníků, ale také, a to je neméně důležité, šikovné ruce.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zdraví
Trenér Milan Konopásek radí: Jak správně sportovat v horkých letních dnech

Trenér Milan Konopásek radí: Jak správně sportovat v horkých letních dnech

Zábava
Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?

Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?

Byt
Stará se o bezdomovce, přitom ji živí interiérový design: Navštivte domov plný elegance a klasických kousků

Stará se o bezdomovce, přitom ji živí interiérový design: Navštivte domov plný elegance a klasických kousků

Dům
Navštivte s námi jeden z nekrásnějších domů v Anglii: Rustikální poklad ze 17. století má stále čím inspirovat

Navštivte s námi jeden z nekrásnějších domů v Anglii: Rustikální poklad ze 17. století má stále čím inspirovat