Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Léto přímo vybízí ke sportu: Koloběhem k lepší figuře

Stresujete se, protože se blíží plavková sezóna, a vy nemáte postavu podle svých představ? Nevěste hlavu, máme pro vás tip na zábavný a účinný pohyb, při kterém navíc budete moci čerpat energii na sluníčku. Vyzkoušejte koloběh.

Jana Kantorová | 17. 06. 2023

Nejen pro fyzické, ale i pro psychické zdraví je velice důležitý pravidelný pohyb, ideálně na čerstvém vzduchu. Druhů venkovních aktivit je několik, ale málokterá je tak komplexní a hlavně vhodná pro každého, jako koloběh. Možností jsou samozřejmě procházky, ale ty vás můžou přestat brzy bavit. Začít pravidelně běhat, pokud už nemáte vybudovanou fyzičku, může být extrémně náročné a navíc běh není ideální pro klouby. Při jízdě na kole zapojujete jen dolní část těla a hrozí přetížení svalů v oblasti krku, šíje a hrudní i bederní páteře. Koloběh představuje to nejlepší z obou disciplín. Můžete dosáhnout delších vzdáleností a užívat si pocitu větru ve vlasech při dosažení větších rychlostí jako na kole, zároveň si dopřejete intenzivní cvičení, při kterém zapojíte celé tělo. Už nemusíte s touhou po lepší postavě každý rok začínat s během. Vyzkoušejte něco nového a hravého, co vám pomůže dosáhnout energetického deficitu zábavnou formou. 

Galerie: Zamilujte si koloběh
Mohlo by se vám líbit

Ideální počasí pro sport venku je tu! Máme tipy na jarní sportovní outfity

Ať už se soustředíte na formování postavy na plavkovou sezónu, nebo chcete jen zlepšit svoji fyzickou kondici, právě teď je ideální čas, kdy začít. Díky krásnému počasí se totiž už konečně dá vyjet na kolo, jít si zaběhat nebo si zacvičit jógu venku v parku. Ale co na sebe? Vybrali jsme ty nejstylovější outfity na venkovní sportování.
marianne.cz

Jak jezdit správně 

Při koloběhu zapojíte i svaly, o kterých jste do té doby neměla ani ponětí. Skvěle formuje ženské partie. Hýžďové svaly jsou při jízdě na koloběžce neustále v pohybu, takže snadno zpevníte zadek. Pravidelným zanožováním protáhnete a posílíte i partii boků. Při pohybu podobnému dřepu zapojíte také lýtkové a stehenní svaly, dokonce dochází i ke zpevnění pánevního dna, což je nepříjemný problém nejen u žen. Koloběhem posilujeme všechny svaly břicha, zádové svalstvo a zapojujeme i celé paže. Důležitá je správná technika koloběhu, jejímž základem je pravidelné střídání nohou. To by mělo být přibližně po pěti až šesti zanoženích, což je pro spoustu začátečníků překvapivě časté. Jízda na koloběžce je na druhé straně k lidskému tělu velice šetrná, protože zbytečně nepřetěžuje žádnou jeho část a navíc tím, že se odrážíte pouze polovinou své váhy, šetříte chodidla a klouby. 

Tip redakce: 

Více se o správné technice jízdy na koloběžce dozvíte na stránkách www.zdravakolobezka.cz.

Mohlo by se vám líbit

Pravidelný pohyb i zkoušení nových věcí! 4 způsoby, jak rozvíjet kreativní myšlení každý den

Už dávno neplatí tvrzení, že se buď s kreativitou narodíte, nebo máte smůlu. Začíná být totiž čím dál tím jasnější, že kreativita je dovednost, kterou do určité míry disponuje každý z nás. To hlavní, v čem se ale lišíme, je její rozvíjení. Jak můžete podpořit kreativní myšlení každý den?
marianne.cz

Hubnout a užívat si  

V boji za lepší postavou je důležité volit pohyb, u kterého snadno udržíte takovou tepovou frekvenci, aby tělo spalovalo energii – tedy klidnější aktivitu, kterou vydržíme dělat po delší dobu. A přesně taková jízda na koloběžce je. Při rychlosti 18 km/hod spálíte hodinovou jízdou přibližně 820 kalorií. A věřte, že koloběh je silně návykový a jen u jedné hodiny určitě nezůstanete. 

Mohlo by se vám líbit

Obezitolog: Nedostatek pohybu se projeví po deseti, dvaceti letech

„Jen rodiče mohou aktuálně dětem vštípit radost z pohybu,“ říká Martin Matoulek, obezitolog, endokrinolog, tělovýchovný lékař a také člen lékařské komise Českého olympijského výboru. Se svým devítiletým synem Michalem se hýbe pravidelně.
marianne.cz

Praktičnost na prvním místě  

Další obrovskou výhodou je praktičnost koloběhu. Koloběžka je skladným dopravním prostředkem do města, ale i výborným „parťákem“ do přírody. Můžete na ní dojet v podstatě kamkoliv. Budete se přesouvat zábavnou formou, ušetříte čas a při tom ještě budete formovat postavu. A pokud vás přeci jen opustí inspirace při hledání nových tras, podívejte se na stránky pruvodce-kolobehem.cz, kde najdete tipy na koloběžkové výlety po celé České republice. Nechybí detailní popis s náročností trasy, mapka a informace, jaké zajímavosti v okolí trasy najdete a kde si můžete odpočinout a občerstvit.  

Mohlo by se vám líbit

Jak si vytvořit zdravý vztah k jídlu a pohybu? Zkuste si osvojit několik jednoduchých návyků

Jíst zdravě, dostatečně cvičit a zkrátka cítit se dobře ve svém těle. To jsou často naše zbožná přání, která se nám přes veškerou snahu nedaří splnit. Přitom je to celkem jednoduché. Vyzkoušejte těchto šest zdravých návyků, díky kterým budete fit.
marianne.cz

Nehledejte důvody proč ne  

Koloběžka už dávno není hračka pro děti, ale skvělý dopravní prostředek pro každého, kdo má chuť vyzkoušet něco nového. Pro to, abyste s koloběhem začala, není potřeba žádná speciální příprava, stačí si jen vybrat tu správnou koloběžku pro vás. Až se vrátíte ze své první vyjížďky, nenechte se odradit tím, že vás bude bolet celé tělo. Je to jen připomínka toho, že na koloběžce procvičujete všechny svalové skupiny. I ty, které při jiném druhu pohybu nezapojujete. Připomínka toho, jak se vaše tělo formuje a sílí. 

Mohlo by se vám líbit

Jak na zdravá záda? Spojte pohyb s běžnými činnostmi

Pokud patříte mezi lidi, které dennodenně bolí záda, zkuste s tím něco udělat. Zdraví máme všichni jenom jedno. Jak se udržet ve zdravé formě vám v rozhovoru poradí Katarína Železná, třicetiletá dcera slavného oštěpaře Jana Železného. Celý rozhovor najdete na portálu Sazky a Českého Olympijského výboru – Sport v okolí.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Móda
Hledáte ideální sportovní outfit na léto? Máme tipy, kde sehnat nejlepší top, šortky i tenisky

Hledáte ideální sportovní outfit na léto? Máme tipy, kde sehnat nejlepší top, šortky i tenisky

Zdraví
Sport jako forma terapie: 4 typy pohybu, které vám okamžitě vyčistí hlavu a sníží stres

Sport jako forma terapie: 4 typy pohybu, které vám okamžitě vyčistí hlavu a sníží stres

Zdraví
Trenér Milan Konopásek radí: Jak správně sportovat v horkých letních dnech

Trenér Milan Konopásek radí: Jak správně sportovat v horkých letních dnech

Zábava
Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch