Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Pro zářivý interiér: Vánoční hvězdy přinášejí barvy do sychravých podzimních dnů

Vánoční hvězdy jsou také velmi žádané jako podzimní dekorace. Teplé barvy jejich listů rozzáří každý prostor a během podzimních dnů dodají pocit pohody a pozitivity. Výhodou těchto všestranných rostlin je, že se bez problémů hodí do jakéhokoli stylu interiéru. Máme pro vás tipy na podzimní dekorace s využitím vánočních hvězd, které vnesou do vašeho domova v těchto chladných dnech trochu tepla!

Jana Kantorová | 25. 10. 2023

Elegantní venkovský styl v jemných pastelových barvách 

Vánoční hvězdy v jemných pastelových a krémových odstínech se dokonale hodí do tohoto elegantního venkovského interiéru. Mini vánoční hvězdy v růžové a krémové barvě vypadají v háčkovaném košíku úchvatně.   

Toto krásné duo vánočních hvězd zaujme na první pohled svými dvoubarevnými listy v pastelových odstínech. Vánoční hvězda meruňkové barvy tvoří dekorativní zátiší se starožitnými knihami a dalšími doplňky. Důležité: Aby vánoční hvězdy dobře prospívaly, potřebují světlé, teplé místo bez průvanu. Pokud jsou rostliny na nevhodném místě, začnou jim opadávat listy. 

V této neobvyklé kytici z řezaných vánočních hvězd, borovicových větviček, eukalyptu a různých sušených květin krásně vyniknou jemné pastelové odstíny. Jako řezané květiny jsou vánoční hvězdy působivé svými obrovskými, jasně zbarvenými okvětními lístky, takže nepotřebujete žádné jiné květiny!   

Tip: Stonky vánočních hvězd ihned po řezu ponořte na několik sekund do horké vody (cca 60 °C) a poté do studené vody. Ve vodě pak vydrží čerstvé až dva týdny. 

Galerie: Spojte Vánoční hvězdu s podzimem
Mohlo by se vám líbit

Uvnitř tohoto domu rostou květiny, keře i nízké stromy

Bydlení pro dva umělce, kteří toužili po novém kreativním prostoru, zařídili architekti ze studia Mork-Ulnes Architects. Navštivte s námi dům, kde nic není uniformní a klasické.
marianne.cz

Vánoční hvězdy v moderním obývacím pokoji 

Vánoční hvězdy jsou skvělé pokojové květiny, které přinášejí barvy do chladných podzimních a zimních dnů a dobře se kombinují s jinými pokojovými rostlinami. V tomto interiéru s vysokými stropy vytvářejí vánoční růže různých barev a velikostí útulný pocit domova. Velké, hustě porostlé rostliny dodávají místnosti příjemnou atmosféru. 

Velký půlkruhový květináč uprostřed místnosti s bohatě osázenými rostlinami je skvělou dekorací, která upoutá pozornost na první pohled. Toto moderní aranžmá kombinuje červené vánoční hvězdy se sloním uchem (Alocasia zebrina), větvičkami okrasného chřestu (Asparagus plumosus), barevnými listy begónie (Begonia rex 'Indian Summer'), stařeckou břízou (Dischidia nummularia) a filodendronem 'Prince of Orange'.  

V této živé nástěnné dekoraci proměňují vánoční hvězdy a ozdobné zelené větve tyto vertikální květináče v živé umění. Tyto umělecké kompozice se skládají z jasně červených vánočních hvězd, fytonií (Fittonia verschaffeltii), signonií (Syngonium), tradescantia - tricolor (Tradescantia fluminensis tricolor), větviček okrasného chřestu (Asparagus densiflorus 'Meyeri'), cukrové lilie (Parthenocissus striata) a hemionitové mukoly (Hemionitis arifolia). 

Vánoční hvězdy si zachovávají svůj dramatický vzhled i jako řezané květiny. Zkombinujte je s anturiemi (Anthurium andraeanum), orchidejemi Vanda (Vanda), divokým chřestem (Asparagus acutifolius), sušenými hlavičkami hvězdnic (Scabiosa stellata), exotickou rostlinou (Protea neriifolia) a stříbrným stromkem (Leucadendron 'Safari Sunset') a vytvořte krásnou zimní dekoraci.  

Tip: Řezané vánoční hvězdy vydrží až dva týdny, pokud ihned po řezu ponoříte konec stonku na několik sekund do horké vody (cca 60 °C), poté do studené vody, a nakonec vložíte řezanou květinu do čerstvé vody. 

Mohlo by se vám líbit

Dobrý nápad: Když to zahradou zasvítí...

... může se v ní s rodinou či přáteli vysedávat klidně do rána! Od toho letní večery a noci přece jsou, užijte si je naplno.
marianne.cz

Dokonalá podzimní dvojka: Vánoční hvězda a dýně  

Dýně jsou jedním z nejoblíbenějších podzimních doplňků. Díky svým rozmanitým barvám, tvarům a velikostem se velmi dobře kombinují s vánočními hvězdami. Od konce října najdete vánoční hvězdy ve všech zahradnických centrech a květinářstvích. Nabídka je tradičně nejširší od konce října do druhé poloviny listopadu. Vánoční hvězdy v barvách, jako je lososová, skořicová nebo meruňková, jsou ideální pro podzimní dekorace.

Ve spojení s dýněmi vytvoří barevná zákoutí, která vnesou do každé místnosti příjemnou atmosféru. Tyto rostliny nenáročné na údržbu lze použít i pro sváteční výzdobu. Pokud například plánujete halloweenský večírek, vypadá bohatě kvetoucí vánoční hvězda v tomto usměvavém oranžovém květináči fantasticky. Její hustě porostlé zelené a barevné listy připomínají hustou hřívu vlasů!  

Tip: Další informace  a nápady na dekorace s vánočními hvězdami najdete na webové stránce iniciativy Stars for Europe. Díky spolupráci s jejich odborníky vznikl tento článek. 

 

Marianne je i na socialních sítích: Rozhovory s osobnostmi
Mohlo by se vám líbit

Okouzlující bylinková zahrada v podzámčí valtického zámku

Zahradu v podzámčí zámku ve Valticích vás okouzlí rozmanitostí bylin i jejich vůní, které se v horkem tetelícím vzduchu v této přírodní lékárně i parfumerii prolínají jedna přes druhou.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Dobrý nápad
Žádná automatka, ale potok, valcha a sluníčko. Takové praní si neumíme představit

Žádná automatka, ale potok, valcha a sluníčko. Takové praní si neumíme představit

Dobrý nápad
KVÍZ: Černá kočka je známá, ale víte, co podle pověr přináší havran?

KVÍZ: Černá kočka je známá, ale víte, co podle pověr přináší havran?

Dobrý nápad
Tvarohové šátečky máte hotové za chvilku. A stejně rychle také zmizí

Tvarohové šátečky máte hotové za chvilku. A stejně rychle také zmizí

Dobrý nápad
Naši předci dávali rozmarýn do věnců i svých domovů. Měl totiž důležitou symboliku

Naši předci dávali rozmarýn do věnců i svých domovů. Měl totiž důležitou symboliku